Makbuzları Olsa Dahi Şehit İstismarcılarına İtibar Etmeyiniz!

Malatyalı Hemşerilerimize duyuru, Makbuzları Olsa Dahi Şehit İstismarcılarına İtibar Etmeyiniz!

PAYLAŞ

 Malatya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, şehit aileleri ve gaziler adına yardım toplayanlara itibar edilmemesi konusunda uyardı. Kapı kapı gezen bazı dilenciler çıkarak bizler şehit alilere para ve yardım topluyoruz diye ortaya çıkmışlardır. Şehit alileri devletimiz gereken desteği vermektedir.

 

Dernek adına yayımlanan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: Hekimhan köyleri ve civar ilçelerimizde ve Malatya merkezde şehit ailelerine, şehit gazi çocuklarına yardım topluyoruz diyerek ev ev kapı kapı vatandaşlarımızdan para talep edilmektedir.

 

Şehit, gazi ailelerimizin maddi olarak hiçbir sıkıntıları yoktur. Devletimiz şehitlerimizin emanetleri ailelerine, gazilerimize her zaman sahip çıkmış maddi her hakkı sağlamıştır.

 

Ellerinde yasal izin belgeleri makbuzları olsa dahi şehitlik gazilik gibi yüce makamları suiistimal eden istismarcılara itibar etmemelerini vatandaşlarımızdan önemle rica ediyoruz. Malaryadaki şehit ve gazi dernekleriyle hiçbir ilgisi yoktur

 

Başkan Mustafa Gözükara, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, şehit aileleri ve gaziler adına yardım toplayanlara itibar edilmemesi konusunda uyardı Malatyalı hemşerilerimiz uyarıda bulunarak dikkatli olmalarını istedi. Şehitler adına para toplayan bazı şahıslar kapı kapı gezerek şehitlerimizi kullanarak vatandaşlardan para topluyorlar. Şehit, gazi ailelerimizin maddi olarak hiçbir sıkıntıları yoktur. Devletimiz şehitlerimizin emanetleri ailelerine, gazilerimize her zaman sahip çıkmış maddi her hakkı sağlamıştır.

 

Ellerinde yasal izin belgeleri makbuzları olsa dahi şehitlik gazilik gibi yüce makamları suiistimal eden istismarcılara itibar etmemelerini vatandaşlarımızdan önemle rica ediyoruz. Malatya’daki şehit ve gazi dernekleriyle hiçbir ilgisi yoktur

Mustafa GÖZÜKARA

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN