Güncel

Güncel Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi Yüzme Kursuna Katılan Çocuklar, Teorik Ve Pratik Eğitimler Alıyor

“Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın”

Çınar: Kırsal Bölgelerimize Ulaşımı Kolaylaştırıyoruz

Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Asfalt Serimi Ve İmar Yolu Açma Çalışmalarını İnceledi

Servisçi Esnafının Beklediği Düzenleme Gerçekleşti

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Sekreterliğinden yapılan açıklama da, İçişleri Bakanlığının Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlandığı bildirilerek, okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların, 12 yaşından küçük olması zorunluluğunun 2023 yılına kadar 15 yaş olarak değiştirildiği bildirildi.

Başkan Faik Çalık, Gündemi Değerlendirdi

Gazeteciler Basın Birliği Derneği muhabirlerine konuşan Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Parti'nin gidişatını, göç sorunlarını ve pandemi süreci hakkında şöyle konuştu.

Sadıkoğlu: İnovatif Çalışmaların Her Daim Destekçisiyiz

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta yer alan bir şirketin Türkiye’nin ilk yerli antikor test kitini geliştirdiğini belirterek, “İştirakleri arasında yer aldığımız teknoparkta başarılı işlere imza atılması bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor. Malatya TSO olarak, bu denli inovatif çalışmaların her daim destekçisiyiz” dedi.

Keskin’den Vatandaşlara Çağrı; “Sağlığınız İçin Okul Alışverişinizi Esnaftan Yapın

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, okulların yüz yüze eğitime açılacak olmasından dolayı vatandaşları okul alışverişlerini esnaftan yapmaya davet ederek, okulların açılmasına az bir süre kala piyasaya sürülen ithal ucuz ürünlerin özellikle bu pandemi döneminde çocukların sağlık problemine neden olabileceği uyarısında da bulundu.

Ankara’da ‘Genç Dostu Şehirler Kongre Ve Sergisi’ Gerçekleştirildi

Gürkan “Malatyamızı Her Platformda Tanıtıyoruz” Türkiye Belediyeler Birliği tarafından organize edilen Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının da destek verdiği “Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi” programında Malatya Büyükşehir Belediyesinin gençlere yönelik yapmış olduğu faaliyetler ve Malatyalı gençlerin hazırlamış olduğu projelerin tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi. 

Amerika’da Gazetecilik

Amerika’da Gazetecilik kitabı ile Amerika da gazeteciliği, Amerika’daki gazeteciliğin uluslararası hacmi ve etkisini, tarihi olayları ve yeni medyanın etkisi ile çok hızlı değişip dönüşen Gazeteciliği günümüzdeki etkisini kaleme alan Atatürk Üniversitesi Gazetecilik Bölüm başkanı Prof.Dr. Hakan Temiztürk Gazeteciler Basın Birliği Derneği’ne açıklamalar da bulundu.

Battalgazi’de Gençlerin Spor Alanları Artıyor

Başkan Güder: “Battalgazi’nin Yarınları Çok Daha Genç Olacak”

Ruhsatsız Tabanca ve Uyuşturucu Madde Yakalandı

Ruhsatsız Tabanca ve Uyuşturucu Madde Yakalandı

Ağustos Ayı FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ’da Düzenlendi

Fırat Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Ağustos ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ Valisi ve FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Erkaya Yırık başkanlığında Elazığ’da düzenlendi.

Ağbaba; Elde Kayısı Kalmadı Ortada Taban Fiyat Yok

Ağbaba; “Taban Fiyatı Açıklamak İçin Üreticideki Kayısının Bitmesi Bekleniyor”

Başkan Çınar, Melekbaba Mahallesinde Yapımına Başlanan Park Alanını İnceledi

“215’nci Parkımızı Melekbaba’da Hizmete Sunacağız” 

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 23.08.2021 Pazartesi günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanarak, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca, aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır.

KADES Bilgilendirme ve 6284 Sayılı kanunun Tanıtılması

KADES Bilgilendirme ve 6284 Sayılı kanunun Tanıtılması

Vatanseverler Derneğinden Başkan Çınar’a Ziyaret

Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan Ve Yönetimi Kurulu Üyeleri Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı Makamında ziyaret etti. Aplaslan: Sayın başkanımızın çalışmalarını takdir ediyoruz dedi.

Başkan Uçkan, Malatya ve Ülkemize İyi Bir Gelecek İçin Hazırız

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Ahmet Ercan Uçkan Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesini Ziyaret Etti.

Başkan Çınar, Çilesiz Mahallesinde Yapımı Süren Spor Tesislerini İnceledi

Yeşilyurt’u Spor Kenti Yapma Yolunda Ciddi Adımlar Atıyoruz

Gürkan, Amacımız Standartları Yüksek Bir Malatya Oluşturmak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan hat yenileme çalışmalarının tamamlandığı Sivas Caddesinde devam eden kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

Toplam 11147 haber.