Genel Müdür Mert, Şehrin Her Noktasında Çalışmalarımız Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, şehrin tamamında yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, şehrin tamamında yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahallesi’nde yeni yerleşim alanına inşa edilen villaların içme suyu altyapısı için çalışmalar başladı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve beraberindeki heyet yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 

MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin, yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Tecde Mahallemizin üst kotlarında villa parselleri olarak planlanmış alanlarda içme suyu altyapı ihtiyacı vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın; altyapıya dair sıkıntı olmayacak talimatları doğrultusunda çalışmalara başladık. Burada yaklaşık 5 kilometrelik içme suyu hat çalışmamız olacak.  Abone bağlantılarımızı yapacağız. 200 tonluk su depomuzdan su vereceğiz. Böylece vatandaşlarımıza kesintisiz içme suyunu ulaştırmış olacağız” dedi.

MASKİ, 100 EKİP İLE SAHADA

Sahada aktif olarak çalıştıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ise, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda MASKİ sorumluluğu alanı içinde olan tüm bölgelerde çalışmaların yoğunlaştırıldığı söyledi. MASKİ Genel Müdürü Mert, “Tecde Bölgesinin yeni yerleşim alanında yapılan evlerin altyapı ihtiyacını karşılamak için ilk etapta yaklaşık 5-6 kilometre içme suyu hattını yapıyoruz. Bunun akabinde kanalizasyon hattı çalışmasını yapacağız. MASKİ olarak bütün bölgede aktif çalışıyoruz. Buradaki çalışmalarımızın tamamlanmasıyla merkez Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde çok ciddi su sıkıntısı olan bölgemiz kalmadı. Kırsalda aynı şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 100 ekibimiz saha da aktif çalışıyor.  İller Bankası ile ortak gerçekleştirdiğimiz işlerle şehrimizin altyapısını daha da güçlendiriyoruz. Kuraklığın olma ihtimaline karşı bizim bu kışı iyi değerlendirmemiz lazım. Bizler su israfının önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.   

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN