Battalgazi İlçe Emniyetinden Asayiş Haberleri

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğimizce görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Sağlık Caddesinde bir işyerinden 10.000 TL çalınması olayıyla ilgili yapılan 3 günlük çalışma neticesinde, olayı gerçekleştiren faili meçhul şahıs tespit edilmiş ve çalmış olduğu 10.000 TL ile ele geçirilmiş tahkikata başlanmıştır.

Yaklaşık 1 aylık çalışma sonucu 13 ayrı suçtan Malatya, Elazığ, Bakırköy, Derik ve Aksaray mahkemelerince arama kaydı olan bir şahsın Başharık Mahallesinde bir adreste saklandığı tespit edilmiş ve şahıs yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Akpınar Mahallesinde bir işyerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren 4 şüpheli şahıs, 99 farklı şahsa ait kimlik fotokopileri, resimler, adli sicil kayıtları, 40 farklı kişiye ait kambiyo senedi, çok sayıfa floresan lamba, beyaz poşet içersinde çok sayıda fosforlu yelek ile birlikte yakalanmış, malzemeler müştekisine teslim edilmiş tahkikata başlanmıştır.

Kışla Caddesinde bir adreste meydana gelen 7.000 TL değerinde iki adet cep telefonun çalınması olayının Faili Meçhul şüphelisi tespit edilerek çalmış olduğu iki adet cep telefonu ile yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

Uçbağlar Mahallesinde bulunan metruk binalarda yapılan kontrollerde el arabasıyla çalıntı kalorifer peteği götüren 3 şahıs yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Buhara Caddesinde meydana gelen açıktan hırsızlık olayının şüphelisi yakalanmış, bahse konu çalıntı telefon müştekisine teslim edilmiş tahkikata başlanmıştır.          

Kernek Mahallesinde meydana gelen kesici aletle yaralama olayı ile ilgili faili meçhul 2 şahıs tespit edilerek olayda kullanılan suç aletiyle beraber yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

Ferhadiye Mahallesinde meydana gelen kasten yaralama olayı ile ilgili olarak olayın şüphelisi bahse konu suç aleti bıçak ile birlikte yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Hanımınçiftliği Mahallesinde şüphe üzerine durdurulan şahsın yapılan GBT-UYAP sorgulamasında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak Ve Kullanmak suçundan arandığı tespit edilmiş tahkikata başlanmıştır.

Hanımınçiftliği Mahallesinde meydana gelen faili meçhul evden hırsızlık olayının şüphelisi içerisinde takım anahtarları, tornavida, pense, gömme anahtarı ve makas bulunan 1 adet takım çantası ile birlikte yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

Yıldıztepe Mahallesinde bir şahsın çöp kutusunda 12 adet uzun namlulu tabancaya ait fişek, bulduğunu beyan ederek tarafımıza teslim etmesi üzerine tahkikata başlanmıştır.

İstiklal Mahallesinde durdurulan bir şahsın yapılan GBT sorgulamasında kayıp şahıs olarak arandığı tespit edilmiş tahkikata başlanmıştır.

Hacı Abdi Mahallesinde durdurulan bir şahsın yapılan GBT sorgulamasında kayıp şahıs olarak arandığı tespit edilmiş tahkikata başlanmıştır.

ŞÖNİM görevlilerinin bir kadından haber alınamadığını bildirmesi üzerine şahsa ulaşılarak işlemler için Battalgazi Aile içi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğine teslim edilmiştir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN