Başkan Şengönül'den 3 Aralık Dünya Engeliler Günü Mesajı

Başkan Şengönül, Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, toplumsal sorumluluğumuzdur.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır.Engelli yurttaşlarımıza sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak toplumsal sorumluluğumuzdur. Engelli kardeşlerimizin toplumun her alanında,tüm sosyal platformlarda olması gerektiğini ve Ülkü Ocaklarının her zaman destekçileri olduğunu belirtmek isterim.

Engelli vatandaşlarımızın bizlere hayat dersi verdiğini ve bizlerinde onlara bir teşekkür borcumuzun olduğunu unutmamalıyız. Karşılıksız sevmeyi zihinsel engelli,hiç görmeden hissetmeyi görme engelli ve ses çıkarmadan sohbet etmeyi işitme engelli vatandaşlarımızdan öğreniyoruz.Kısacası engelli bir birey olmanın her şeyin bittiği anlamına gelmediğini onlardan öğreniyoruz.

Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığın artmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerini, en samimi duygularımı sunuyorum.”

Turgay ŞENGÖNÜL

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN