Başkan Güder Ve Kaymakam Duran'dan Anlamlı Ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan Malatyalı Ramazan Kaya ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ramazan Sarıkaya'nın emaneti olan ailesini evinde ziyaret ederek, onlara destek oldu.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz hain darbe girişimin 5’inci yıldönümünde Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa İnci, İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir ile birlikte şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti. Başkan Güder, ilk olarak 15 Temmuz darbe girişimi gecesi hainlere karşı koymak için Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye binası önünde hainler tarafından açılan ateş sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan ve bir ay süren yaşam mücadelesinin ardından şehit olan Ramazan Sarıkaya’nın ailesini ziyaret ederek, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. 4 çocuk babası şehit Şarıkaya’nın çocuklarıyla yakından ilgilenen Başkan Güder, ziyaret sonunda tüm şehitlerimizin aziz ruhları için dua okudu. Bu ziyaretin ardından Başkan Güder, 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan Ramazan Kaya’yı evinde ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı mutluluğunu ifade eden gazi Kaya ile uzun süre sohbet eden Başkan Güder, Şehit aileleri ve gazilerin her daim emrinde olduklarını belirtti.

BAŞKAN GÜDER: “RABBİM BİR DAHA BU MİLLETE 15 TEMMUZ’U YAŞATMASIN”

Bu anlamlı ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Öncelikle Mevla’dan tüm şehitlerimize rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanıyla şereflenen gazilerimize ise Rabbimden sağlık ve afiyet temenni ediyorum. Bugün Kaymakamımızla, İlçe Jandarma Komutanımızla, İlçe Emniyet Müdürümüz ve Müftümüz ile 15 Temmuz nedeniyle şehitlerimizin emaneti olan aileleri ve gazilerimizi ziyaret ediyoruz. Bizim için şehitlik, mertebelerin en yücesidir. Şehit ve gazilerimizin bizim ve ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Bu mukaddes vatan topraklarında yaşadığımız sürece, herkesin şehit ve gazilerimize minnet ve vefa borcu vardır. Bu borcu ne yaparsak yapalım ödememiz mümkün değildir ancak şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkarak ailelerinin yanlarında olup minnet duygularımızı ifade etmemiz, üzerimize düşen en önemli vazifelerdendir. Malumunuz 15 Temmuz Türkiye açısından önemli bir gündü. Devlet ve millet olarak hayatımızda gördüğümüz en alçak, ne sinsi, en kalleş saldırılardan birini yaşadık. O gün hepimiz sokaktaydık ve hepimiz tankların önüne koştuk. Bu millet, dış güçlerin planlarını tek vücut olarak sokağa çıkarak, darbe girişimini engellemiş olduk. Hainler, bu duruşu milletimizden beklemiyordu. Biz, konu vatan ve bayrak olunca canımızı seve seve vermeye hazırız. Rabbim bir daha bu millete 15 Temmuz’u yaşatmasın” dedi.

KAYMAKAM DURAN: “BİZLER HER DAİM ONLARIN EMRİNDEYİZ”

Tüm Şehit aileleri ve gazilerin emrine amade olduklarını belirten Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran, “Bugün 15 Temmuz münasebetiyle şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret ettik. 15 Temmuz hain darbe girişimi sürecinde memleketimiz için vatanımız için bayrağımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize ise sağlıklı, sıhhatli bir ömür diliyoruz. Rabbim inşallah memleketimize devletimize böyle günleri bir daha yaşatmasın. Bu tür ziyaretler yaparak şehit ve gazi ailelerimizin herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını da soruyoruz. Şehit aileleri ve gazilerimizin her daim emrine amadeyiz” Şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN