Vali Toprak Kut'ül Amâre Zaferi Anma Etkinliğine Katıldı

Vali Toprak, Milli Ve Manevi Hafızamızı Her Dem Taze Tutmak, Sosyal Çevremizle Paylaşmak Son Derece Elzemdir

PAYLAŞ

Vali Mustafa Toprak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesinin düzenlemiş olduğu Kut'ül Amâre Zaferi Anma Etkinliği ve Ödül Törenine katıldı.

İstiklal Marşının okunması, sinevizyon gösterisi ve programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve MTTB Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç’ın  ardından katılımcılara hitap eden Vali Toprak konuşmasında “Her milletin hayatında geleceğine yön veren önemli olaylar, tabir yerindeyse kaderini değiştiren önemli gelişmeler yer almaktadır. Herkesçe bilinen bu gelişmelerin dışında zamanla unutulan ve maalesef pek hatırlanmayan bazı gerçekler de vardır ki gün ışığına çıkarıldıklarında haklı bir gurur vesilesi olmaktadırlar.

Bugün burada şanlı ecdadımızı yâd etmemize, şan ve şeref dolu tarihimizden bir gurur nişanesi daha taşımamıza sebep olan, ceddimiz Osmanlı'nın bir avuç kahramanının ırak’ın kut bölgesinde kendilerini kuşatmış olan İngilizlere karşı kazandığı Kut'ül Amâre Zaferi gibi...

İstikbalimizin teminatı olan gençlerimizin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve milli şuurumuzun zaafiyete uğramaması için milli ve manevi hafızamızı her dem taze tutmak, sosyal çevremizle paylaşmak son derece elzemdir.

Kahramanlığımızı, heybetli kimliğimizi ve hürriyet aşkımızı ifade eden Malazgirt'ten İstanbul'un Fethi'ne, Mohaç'tan Kurtuluş Savaşı'na kadar üç kıtaya mühür vurduğumuz kutlu zaferlerimiz gibi Kut’ül Amâre Zaferi'mizi de gururla, şevkle hatırlayıp anmalı, haklı gururunu her zerremizde hissetmeliyiz.

Aziz vatanımızın her türlü kasıt ve tehlikeden korunması, nazlı bayrağımızın yurt semalarında hür ve mağrur dalgalanması için ecdadımızın yan yana, omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadelelerin tamamından ibret almalı, dersler çıkarmalı, hiçbir zaman uyumayan ve her fırsatta hain emellerini üzerimizde hayata geçirmeye çalışan düşmanlarımıza karşı uyanık ve hazır olmalıyız.

Bedeli ne olursa olsun cennet yurdumuzun yılmaz muhafızları olmanın, kahraman ecdadımızın bizim üzerimizdeki en büyük hakkı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

Unutmayınız ki milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyen, vatan toprağında kefensiz yatan şehit dedelerini unutmayan vefalı bir gençliğin varlığıyla mümkün olacaktır.

Atalarımızın mirası olan bu kutlu emaneti her ne pahasına olursa olsun korumak öncelikli vazifenizdir. Bu vazifenizi layıkıyla yerine getireceğiniz hususunda sizlere güveniyor, aziz Türk Milleti’nin, İslam âleminin ve tüm dünyadaki mazlum milletlerin hizmetkârı olarak yaşayacağınıza inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kut'ül Amâre'de, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve şerefli tarihimizi süsleyen bütün mücadelelerde can veren aziz şehitlerimizi, ebediyete göç eden kahraman gazilerimizi, Alp Er Tunga'dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e abide şahsiyetlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile yâd ediyor, bu anlamlı programı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesine teşekkür ediyor, sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Bakan Yardımcısı Erdem ve Bakan Tüfenkci’nin konuşmaları sonrası düzenlenen ‘Ben, Kendim ve Vatanım’ konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN