Maskar, Akçadağ İlçemizin Her Alanda Kalkınması Projeler Ürettik

PAYLAŞ
Maskar, Akçadağ İlçemizin Her Alanda Kalkınması Projeler Ürettik
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       Malatya’nın önemli Sivil Toplum kuruluşlarından Akçadağ Dayanışma Derneği Akçadağ ilçesinin üst düzey protokol üyelerini dernek idari binasında ağırladı.
       Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar, Başkan Vekili Erdal Üstün, Başkan Yardımcıları Ramazan Bozkurt, Fatih Mehmet Gönültaş, Yönetim Kurulu üyeleri Necmettin Cengiz,  İsmail Tutal, Genel Sekreter Tuğba Farımaz, Kadın Kolları Başkanı Nevin Benli, Gençlik Kolları Başkanı Murat Tunay tarafından karşılanan Akçadağ  Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün, Belediye Başkanı Ali Kazgan, Türk Kızılay  Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Akçadağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tunç, Akçadağ İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ömer Seyhan, Akçadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Cengiz, Malatya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Osman Gönültaş, Akçadağ Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Menge, İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Salih Akça, Akçadağ Esnaf Odası Başkanı Fatih Şahin, Akçadağ Esnaf ve San. Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Battal Yardımcı, Tügva İlçe temsilcisi Furkan Saklı, Gazeteci İbrahim Göçmen ve misafirler Dernek binasında ağırladı.

        Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün Akçadağ Dayanışma Derneği üyeleriyle tek, tek tanışarak İlçe hakkında görüşlerini paylaştı. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette Akçadağ ilçesinin dünü, bugünü ve yarını sohbet esnasında masaya yatırıldı.
       Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar Derneğin çalışmaları hakkında bilgiler aktarırken gönüllülük esasıyla çalışan bir dernek olduklarını ve her daim Akçadağ İlçesine hizmet edenlerin emrinde olduklarını belirtti.
 
      Başkan Murat Maskar” Akçadağ ilçemizin Kaymakamı Sayın Ümit Fırat Böçkün’e değerli bürokratlarını sivil toplum kuruluşu başkanlarını derneğimizde ağırlamaktan ziyadesiyle mutlu olduk. Nazik ziyaretlerinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına herkese teşekkür ediyorum. 
 
       Akçadağ Dayanışma Derneği yaklaşık 3 yıl önce kuruluşunu gerçekleştirmiş, yaklaşık 9 ay gibi bir süredir de yeni yönetimimizle birlikte hizmetlerimize başladık. Az zamanda çok işler başardık. Yaklaşık 900 ihtiyaç sahibi aileye yardımlarımızı ulaştırdık, çocuklara Kışlık mont, Ayakkabı, Vb. dağıtımını gerçekleştirdik. İhtiyacı olanlara ihtiyacı ölçüsünde hayırseverlerimizin vasıtasıyla nakdi yardımlarda ulaştırdık. 
          İmkânı olmayan, dershanelere, kurslara gidemeyen öğrencilerimize derneğimizde Matematik kursu verdirttik. Her hafta en az iki mahallemizi ziyaret ederek istişareler ettik. Evlere misafir olup sorun istek ve beklentilerini dinledik. Bunları yaparken bir çok sorunları da kendi imkanlarımız ve istişarelerle çözüme ulaştırdık. 

        Muharrem ayında 3.000 kişilik aşure ikramıyla birlik ve beraberlik içerisinde hemşerilerimizle buluştuk. Hemşerilerimizin acı günlerinde yanlarında olduk acılarını paylaştık, mutlu günlerine ortak olduk. Bunları yaparken bir çok engellemelere rağmen yılmadık birbirimize daha çok kenetlenerek sorunları ve gelen tehlikeleri bertaraf ettik. 
        Akçadağ ilçemizin her alanda kalkınması hak ettiği seviyeye ulaşması için projeler ürettik. İlçemizin sorunlarını kamuoyuna taşıdık, yeri geldi gerekli mercilerle görüşerek çözüme ortak olduk. Akçadağlı yapılan iyiliği unutmaz. Devletinin yanında Kanunlara saygılı kadirşinastır. 
       Bizlerde Akçadağ Dayanışma Derneği ailesi olarak Akçadağ ilçemizin tüm kurumlarının yanındayız. Yapılacak her güzel hizmetin yanında Üzerimize düşen her konuda yanlarında olduğumuz belirtiler.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN