Kaymakam Pütürge'de Buzların Çözülmediğini Mi Sanıyor?

Pütürge kaymakamı Batuhan TAŞKIN yanına Pütürge Cumhuriyet savcısını alarak, 21/06/2021 günü Pütürge İlkokulu'ndaki yüzme havuzuna giderler.  

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Pütürge kaymakamı Batuhan TAŞKIN yanına Pütürge Cumhuriyet savcısını alarak, 21/06/2021 günü Pütürge İlkokulu’ndaki yüzme havuzuna giderler.  Havuzda gençlerin yüzdüğünü görünce okul müdürüne, ‘’Biz havuza gireceğiz gençleri çıkart.’’ der. Okul müdürü de ‘’ Gençler parasını ödedi, Pütürge’den burası çok uzak, zaten zor bela harçlık bulup geliyorlar çıkartmasak.’’ der.  Bunun üzerine sayın kaymakamımız devlet adamı olduğunu unutur. Diyalogu şahsileştirerek savcı beyle birlikte okulu terk eder.  Ancak olay orada kapanmaz; havuz kapanır.

Sayın kaymakam Salı günü hemen polis gönderir ‘’Havuzda görevli cankurtaran yok’’ gerekçesiyle havuzu kapattırır. Devletin kaymakamı devletin okuluna bağışlarla yapılan havuzdan Pütürgelilerin yararlanmasına engel olur. Soruyorum herkese, bu hangi mantık ve hangi devlet terbiyesine sığar. Bu kaymakamımız Pütürge uzak diye yaptığının duyulmayacağını mı sanıyor. Yolların kapandığını, buzların çözülmediğini mi sanıyor. 2021 Türkiye’sine bu yakışmaz. Kaymakamı atayan Cumhurbaşkanımız halkın arasında olmaktan gurur duyarken, bizim kaymakamımız halkın içinde olmaktan imtina ediyor ve halkın olduğu havuza girmiyor. Sayın Kaymakamım bu anlayışla başarılı olamazsınız.  Bu ülkede hiç kimse şahsi hırsı için makamını kullanmamalı. O makam, oturana değil millete hizmet etmeli. Merak ediyorum o havuzu kapatıp da Pütürgelilerin yüzüne nasıl bakacaksınız. Hatanızdan dönün ve havuzu açın lütfen. Yani gölge etmeyin.

PÜTÜRGE İLKOKULUNUN HAVUZUNU KAYMAKAM KEYFİYETLE KAPATAMAZ

Bu havuz, eski Pütürge kaymakamı Sayın Recep AYDIN’ın çabalarıyla Pütürgeli bağışçılar tarafından yaptırılmış ve 2019 yılında hizmete açılmıştı.  Ancak 22 Haziran 2021 tarihinde‘’Cankurtaran Yok’’ bahanesiyle de dönemin kaymakamı tarafından kapatılmıştır. Sayın kaymakamımız galiba kaymakamlık makamını kullanarak oraya bir cankurtaran atayacak. Sonuçta o havuz da, kaymakamlık yetki alanı içinde. Sayın kaymakamın tespit ettiği bu sorunun çözüm mercii yine kendisi oluyor. Bakalım bu sorunu çözecek mi yoksa gölge etmeye devam mı edecek.

Pütürge gibi ücra bir ilçemizde bir okulun yüzme havuzunun olması övünç kaynağıdır. Bunu yaptıran bağışçılara ve Organize eden Recep AYDIN kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Bu yüzme havuzu Avrupa’da bir ülkenin ilkokulunda olsa abartarak örnek verip anlatır özenirdik.  Ancak Pütürge İlkokulu’nun yüzme havuzu kapanmayla gündemde. Öğrencilerimizin havuzunun kaymakamları tarafından kapanmasını eleştiriyoruz ne yazık ki.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz üzülmesin. Biz Demokrat Eğitimciler Sendikası olarak, havuz açılmazsa en yetkili yerlere konuyu taşımakla mükellefiz.  Durumu yakından izliyoruz. Çocuklarımız havuzlarına kavuşsun istiyoruz. Bülten

Veysel FIRAT

Des Genel Başk. Yardımcısı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN