Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur!

Malatya'da Gittikçe Artan Bir çok istismarcı kişilerin PTT şubelerinde Sadaka Kutuları,  İş adamları aranarak Şehit ve Gazi çocuklarına burs verileceği söylenerek para karşılığı hediye kutuları gönderilerek, Şehit ve Gazilerin adını kullanarak dergi, gazete, mecmua gönderilerek abonelik yapılmaya çalışılmakta, Şehidin kanına ekmek doğrayarak Kermes, kampanya, etkinlik düzenlenmektedirler.

PAYLAŞ

Malatya’da Gittikçe Artan Bir çok istismarcı kişilerin PTT şubelerinde Sadaka Kutuları,  İş adamları aranarak Şehit ve Gazi çocuklarına burs verileceği söylenerek para karşılığı hediye kutuları gönderilerek, Şehit ve Gazilerin adını kullanarak dergi, gazete, mecmua gönderilerek abonelik yapılmaya çalışılmakta, Şehidin kanına ekmek doğrayarak Kermes, kampanya, etkinlik düzenlenmektedirler.

    Böylesi çıkar peşinde koşan Dernek, Vakıf ve Kişilerin yaptıkları Şehit ailelerimizi ve Gazilerimizi rencide etmekte, onurlu duruşlarını zedelemektedir. Bizler dilenci değiliz. İstemekten daha çok Vatanına, Milletine, Bayrağına, Canını, Bedenini, Kanını ve uzvunu vermiş Bundan sonrada nasıl bir katkı yapabiliriz, Devletimize nasıl faydalı olabiliriz diye düşünenleriz.

    Milletimizden İstirhamımızdır. Maneviyatımızı ve hassasiyetimizi kullanarak haksız kazanç peşinde koşan, Bu ve Buna benzer kişi, kurum, kuruluşlara itibar etmeyin. 

    Unutmayalım ki; Şehit Aileleri ve Gazilerimizin Para karşılığı satılan, abone yapılan, Dergi, mecmua, Gazete vb. yazılı bir ürünü, Yine para için göndermiş olduğu hediye paketi vs yoktur. İş yerlerine Sadaka kutuları koyarak para toplamaz.   Para elde etmez. Bunu yapanlarda Şehit ve Gaziyi temsil etmez edemez. 

    Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz 2018 de Külliyede yapmış olduğu konuşmasında "Şehit Yakınları ve Gaziler bana kardeşim mesafesindedir, onlara yapılan yanlışı şahsıma yapılmış sayarım, Ancak onlarda kendilerine yakışan duruşu, metaneti, onuru göstermelidirler" diyerek Şehit ve Gazi ailelerine hassasiyetini göstermiştir.

    Bizlere düşen görevde Şehit Yakınlarımıza ve Gazilerimize yakışan Dik Duruşumuzla, Onurumuzla, Gururumuzla, İnandığımız kutsal değerlerimizle göstermektir.

    Ulvi değerlerimizi hep ön planda tutarak Bu istismarcı menfaat düşkünleri ile bizlerinde mücadeleleri sonuna kadar devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile bildiririm.

Şikayet merci. 112...156...155

Mustafa GÖZÜKARA

Türkiye Harpmalulü Gaziler Şehit Dul Ve

Yetimleri Derneği   Malatya Şube Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN