Başkan Samanlı, Çiftçilerimizi Unutmadı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı'ndan Yine Program Dolu Bir Gün.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve yönetimi yine yoğun geçen bir programa imzasını attı. Aynı anda pek çok farklı etkinliğe katılan Başkan Samanlı ve Teşkilat üyeleri, gittikleri her yerde oldukça sıcak karşılandı. Çilek hasat eden çiftçileri ziyaret eden Başkan Samanlı “Malatya’da çileğin kimlik kazanmasına vesile olan ve her geçen gün üretim miktarını daha da katlayan çiftçilerimize müteşekkiriz. Sıcak karşılamaları için teşekkür ediyor, bereketli hasatlar diliyoruz” dedi. Başkan Samanlı’nın yoğun tempoda geçirdikleri güne ilişkin değerlendirmeleri şöyle;

GÜNE ÇİLEK TARLASINDA BAŞLADILAR

Bugün, sabah erken saatlerde çilek hasadında çalışan tarım işçilerimizi ziyaret ettik. Tarlada birkaç saatlik çalışmalarına hem şahit olduk hem de eşlik ettik. Malatya’da çileğin kimlik kazanmasına vesile olan ve her geçen gün üretim miktarını daha da katlayan çiftçilerimize müteşekkiriz. Çiftçimiz sayesinde her geçen gün Malatya’daki ürün çeşitliliği ve kalitesi daha da artıyor. Kayısının yanında; ceviz, badem, kiraz, çilek gibi alternatif tarım ürünlerini görmek bizleri onurlandırıyor. Çiftçilerimize her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bugün Kale ilçemizdeki çiftçilerimize sıcak karşılamaları için teşekkür ediyor, bereketli hasatlar diliyoruz.

MADER OLAĞAN GENEL KURULU’NDAKİ KONUŞMASI İLE GÖZ DOLDURDU

Hasat etkinliğinin ardından Kale’den ayrılıp bir güzellik merkezi açılışına katıldık. Davetlisi olduğumuz açılışta kurdelemizi kesip, güzellik merkezini gezdikten sonra hayırlı kazançlar diledik.

Günün devamında Malatya Akaryakıt ve Otogaz Satıcıları Derneği’nin Olağan Kongresi’ne (MADER); Eski Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile birlikte katılım sağladık. Yaptığımız konuşmada zor bir dönemden çıkan Akaryakıt ve Otogaz Satıcılarının, pandemi dönemi sonrası hızlı bir şekilde toparlandığını ve bu durumdan duyduğumuz hoşnutluğumuzu ilettik. MADER’e bir kez daha başkan seçilip güven tazeleyen Başkan Bülent Önal’ı ve yönetimini tebrik edip, görevlerinde muvaffakiyetler diledik.

Ziyaretlerimizin ardından Parti binamızda bizi ziyarete gelen Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar ve yönetimini ağırladık. Sahada yapmış olduğumuz çalışmalardan ötürü Akçadağlı hemşehrilerimizin takdir ve teşekkürlerini ileten dernek başkanımız ve üyelerine; gerek hoşsohbetleri gerekse hediyeleri için teşekkürlerimizi iletip, yeni yönetimlerine başarılar diledik.

Bu sırada gelen davetiyelerimizi de değerlendirmeye devam etmekteyiz. Buna istinaden akşam da yine genç bir çiftimizin nikahına şahitlik edip mutluluklar diledik. Bugünkü programımız hem mahal olarak hem de çeşitlilik olarak oldukça karmaydı; ama Malatya’mız için yaptığımız her şey gibi bugün de yorgunluk emaresi göstermedik. Her şey güzel Malatya’mız için.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN