AKÇADAĞDER 2. İstişare Toplantısı Muhtarlarla Gerçekleştirildi

Akçadağ Dayanışma Derneği 2. İstişare toplantısını Dernek binasında Akçadağ Mahalle Muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Yoğun katılımın olduğu 2. İstişare toplantısında Akçadağ ilçesindeki Mahalle Muhtarları büyük ilgi gösterirken Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

Yaklaşık 3 saat süren 2. İstişare toplantısında Akçadağ İlçesi Mahalle Muhtarları karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırarak konuları tartıştılar. Oldukça verimli geçen toplantıda gelen Mahalle muhtarları Akçadağ tarihinde ilk defa yapılan toplantıdan duydukları memnuniyeti belirterek Akçadağ Dayanışma Derneği yöneticilerine teşekkür ettiler.

2. İstişare toplantısına ayrıca MHP MYK üyesi Eyüp Gönültaş, İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Özcan’da katılırken açılış konuşmasını gerçekleştiren Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar” Öncelikle bizlerin davetine icabet ederek gelen Akçadağ ilçemizin değerli muhtarlarına şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.

Akçadağ Dayanışma Derneği olarak çıktığımız bu hizmet yolunda ilklere öncülük etmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Her Başarı mutlaka birlik ve Beraberlikten geçer. 10 aylık kısa sürede kat ettiğimiz mesafede yaptığımız hizmetler ve sizlerin bizlerin davetine gelmeniz başarılı olduğumuzun en büyük örneğidir.

Biz yönetim kurulumuzdaki, değerli yol arkadaşlarımızla çıktığımız yolda 1 gündem maddemiz “ Az laf, Çok icraat” demiştik. Bunu başardığımıza inanıyorum. Kısır çekişmelere prim vermediğimiz gibi içerisinde de olmadık. Akçadağ İlçemizi ileriki yıllara yani geleceğe hazırlamak için kollarımızı sıvadık. Komisyonlar kurduk. Sahada hemşerilerimizle birlikte olduk. Gitmediğimiz mahalle, sokak, mezra, kapı kalmadı.

Bunlara en iyi şahit siz değerli muhtarlarımızdır. Geldiğimiz zaman mutlaka Muhtarlarımızla irtibata geçiyoruz. Onlarla birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. Ortak hareket ederek Akçadağ ilçemizin sorunlarına parmak basıyoruz. Dedikodu, Fitne, Fesat, Şer yuvalarını ve bunlara çanak tutanlara itibar etmedik gereken cevapları her yerde verdik vermeye devam ediyoruz. Hemşerilerimizden de bunlara itibar etmemelerini bekliyoruz.

 İlçemizin Ekonomisinden tutunda Eğitimine, Sağlıktan Sosyo- Kültürel yaşamlarına kadar projelerimizle katkı sunduk, girişimlerde bulunduk. Mahallelerimizin bir çok sorunlarını gerekli mercilere de sizlerle istişare ederek ilettik. Bazıları çözüme kavuştu, Bazı talepler ise bekleme bunları da yakından takip ediyoruz. Akçadağ Dayanışma Derneği Sizlere kapısını sonuna kadar açmıştır. Birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğiz.

Mahallelerimize gelecek her hizmet bizlere gurur verir, mutlu eder. Derneğin kuruluş amacı da budur. Her alanda Hemşerilerine, Bölgesine, İlçesine hizmet etmektir. Bu da siz Değerli Muhtarlarımızın, Hemşerilerimizin birlikteliğiyle olur. Her siyasi görüşten arkadaşlarımız içimizde var ama hepsinin tek ortak hedefi Akçadağ’a hizmettir. Siyasi Kimlikler Derneğimizden içeri girmemiş girmeyecektir.

Bizleri kırmayarak istişare toplantımıza katılan kıymetli muhtarlarımıza teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonraki süreçlerde daha fazla bir araya gelerek İlçemize yapılacak projeleri konuşacağız. Sorunları hep birlikte imkânlar ölçüsünde çözeceğiz.”

Düzenlenen 2. İstişare toplantısına katılanlara Akçadağ Dayanışma Derneği tarafından Akçadağ etli pilavı ve değişik ikramlar sunuldu. Yemek ikramında Toprak Ana Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Uzun Kayış Tarafından ise kendi imalatı özel yufka ekmeği ikram edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN