Vali Baruş'a Öğretmenlerden Ziyaret

Vali Baruş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay ve beraberindeki öğretmenleri kabul ederek bir süre sohbet etti.

PAYLAŞ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Baruş, “Öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum. Öğretmenlerimiz bizim her zaman baş tacımız olmuş olan meslek mensupları.

Bugün varlıklarıyla çocuklarımıza, gelecek nesillerimize hayatın anlamını ve ülkemizin değerini, milletimizin değerini anlatarak onları yetişkin birer insan olduklarında ülkesine canı gönülden hizmet edecek kişiler haline getirilmesinde en büyük paya sahip insanlar.

Dolayısıyla öğretmenlerimizin taşımış olduğu değer aynı zamanda ülkemize vermiş olduğumuz değeri ifade ediyor. Bu yıl tabii pandemi nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi yüz yüze devam ettiremedik. İnşallah bu sağlık süreci kısa sürede sonlanır da tekrar çocuklarımıza kavuşuruz. Okullarımızla cıvıl cıvıl ortamda eğitime devam ederiz. Sizler de öğretmen olmanın vermiş olduğu mutluluğu, gururu hissedebilirsiniz. Çünkü çocuklar olmadığı zaman okullar cansız, okullar renksiz, boş binalardan ibaret. İçlerinde eğitim faaliyetleri yürütüldüğü zaman anlamını kazanıyor okullarımız. Ümidimiz ikinci dönem inşallah çocuklarımızla tekrar buluşmanız ve onlara eksik kaldıkları konuları daha bir azimle, daha bir hevesle öğretmeye başlamanız. Çocuklarımızın da geleceğe hazırlanma noktasında eksikliklerini bir an önce tamamlanması sağlanmalı. Tekrar öğretmenler gününüz hayırlı olsun” dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN