Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde Algı Operasyonun Amacı Nedir?

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü Bizimdir, Malatya'nındır, Malatyalılarındır

PAYLAŞ

Büyük Birlik Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanı ve BBP 11.Olağan Genel Kurulunda Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen Ercan Altunkaya, Ankara dönüşü sonrası gündemi değerlendirdi.
Büyük Birlik Partisinin gücünü de arkasına alarak Malatya'nın Ekonomisi, Kalkınması ve Sorunların Çözümü için canla başla her daim çalıştık, bundan sonra da daha güçlü daha sesli ve daha dinamik olarak çalışmaya devam edeceğiz dedi. 

Büyük Birlik Partisi Merkez Disiplin Kurul üyesi Ercan Altunkaya, ilimizin güzide kurumlarından, tarihimize ve ecdadımız Osmanlı'ya hizmet etmiş olan Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü hakkında son zamanlarda çıkan ve gerçeği yansıtmayan asparagas haberler hakkında yorumlarda bulundu. Altunkaya ,Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü Bizimdir, Malatya'nındır, Malatyalılarındır dedi. 
Elazığ depreminden sonra işletme lojmanları, idari binası ve misafirhanesi gibi insan yoğunluğunun yüksek olduğu binalarda yapılan deprem performans analizinin Malatya'daki hemen hemen bütün kurumların yaptırdığını ,DDY ve Polis Lojmanlarının büyük bir kısmının bu kapsamda boşaltıldığının altını çizen Altunkaya; Deprem performans analizi işinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı İl müdürlüklerinin yaptırmadığının ve bunu bilmeyecek düzeyde bilgisiz gazetecilerin hara'yı zan altında bırakma çabalarında olduğunu hayretle izlediğini belirtti.
Başkan Altunkaya, Deprem performans analizinin, İhale yolu ile bir çok firmadan teklif alarak yapıldığını, bu analizi yapan firmanın en uygun teklifi verdiğini, alınan karot numunelerinin Bakanlıkça yetkilendirilen akredite laboratuvarlarda analizinin yapıldığını ve devletimizin canla başla hizmet için çalışan memurlarının töhmet altında bırakılmaya çalışılmasının tamamen haddi aşma olduğunu açıkladı.  Bu yapılar ile ilgili çıkan haberlerde belirtildiği gibi taş yapı değildir. Büyük çoğunluğu kerpiç ve donatısız betondan oluşmaktadır. Ayrıca 1940 ‘larda inşa edilen yapılar bahsedildiği gibi 2 asırlık ve tarihi eser niteliği taşıyan hiçbir mimariye sahip değildir. Buralarda barınma ve idari işlerin yapılmasının dayatılması insan hayatını hiçe saymaktan başka bir şekilde açıklanamaz ifadelerini kullandı.
TİGEM Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğünde bu gün itibari ile 6 milyon TL'lik bir yatırım olan dünya standartlarında modern localı sistem 100 başlık tavla yapımının temel kısmının hemen hemen tamamlanmış olduğunu belirten ALTUNKAYA sözlerine şöyle devam etti.
“Doğruları duymak istemeyenlerin hadsiz iftiralara devam etmek için bu noktadan sonra kulaklarını tıkayıp beni dinlememesini istirham ediyorum. Güzide Kurumuzun Hara Ülkemizin En büyük Sperma Üretim Tesisine (Boğa Tesisi) Sahip ve Türkiye'nin Sperma İhtiyacının %25'ini tek başına karşılayarak yıllık 1 Milyon Dolardan fazla katkı sağlamaktadır. Yetiştirilen Safkan Arap atları şampiyonlukları ve bulundukları her yarış ile ülkemizin her yerinde ve dahi ülke dışında bile ilimizin adının zikredilmesine vesile olmaktadır.

Şimdi akıllara şu soru geliyor bu algı operasyonun amacı ne ? 
Hara özelleştiriliyor deyip algı yaratılıp kıymetli arazilere mi konmaya çalışılıyor ? 
Canla başla çalıştığına emin olduğumuz ve devletimize gece gündüz demeden hizmet etmeye çalışan hara yöneticilerinin gayret içinde çalışması birilerini rahatsız mı etti de bu insanların devlet için harcadıkları mesailerini içi boş ithamlarla uğraşarak tükettirmeye çalışıyorlar. 

Bize düşen bu algı operasyonlarının ve çirkin iftiraların kimler tarafından ve ne için yapıldığının takipçisi olmaktır. Hak tarafından şüphesiz cezasız kalmayacak bu iftiraların kanuni yollardan da takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN