Sadıkoğlu Haklı Mücadelesinde Can Azerbaycan'ın Yanındayız

PAYLAŞ

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eylül ayı Meclis Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; Ermenistan’ın hukuksuz saldırıları karşısındaki haklı mücadelesinde kardeşimiz, can Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.

Ermenistan’ın yaklaşık 30 yıldır işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ bölgesindeki sivil yerleşim yerlerine saldırıları ile başlayan gerilim devam ediyor.

Konu hakkında MTSO Eylül Ayı Meclis Toplantısında konuşan Başkan Sadıkoğlu; “Ermenistan’ın uluslararası hukuka göre Azerbaycan toprağı olan bölgede gerçekleştirdiği hukuksuz saldırıların kabul edilmesi mümkün değildir. Nitekim Pazar gününden itibaren, Azerbaycan’ın başlattığı karşı harekât sonucunda Ermenistan ordusu ağır kayıplar vermiş ve uzun yıllardır işgal altında olan birçok köy geri alınmıştır. Ermenistan’ın yıllardan beri süregelen ve bölgede gerilimi yükselten saldırılarına son vererek, işgalci konumunda bulunduğu Azerbaycan topraklarından geri çekilmesinin, bölgede kalıcı barışın sağlanması adına en doğru hamle olacağı kanaatindeyiz” dedi

“KARDEŞLERİMİZ HAKLI BİR MÜCADELE İÇERİSİNDEDİR”

Yukarı Karabağ’daki Ermenistan işgali ile uzun yıllardır uluslararası hukukun çiğnendiğine vurgu yapan Sadıkoğlu; “Maalesef bölge barışı adına ciddi bir sorun olan işgal karşısında uluslararası toplum sessiz kalmakta, MİNSK Grubu gibi barışıl çözüm adına kurulan komisyonlar on yıllardır herhangi bir sonuç ortaya koyamamaktadır. Bu sessizlikten güç alan Ermenistan ise hukuksuz işgale ve saldırılarına devam etmektedir. Ermenistan’ın bu son saldırıları karşısında uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanan kardeş ülkemiz Azerbaycan haklı bir mücadele içerisindedir. Arzumuz bölgede devam eden çatışmaların bir an evvel barışçıl bir çözüme kavuşması ve kalıcı barışın sağlanmasıdır. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, toplumumuzun ezberindeki “iki devlet bir millet” şiarıyla, kardeşimiz, can Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde her daim yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, bu harekatta hakka yürüyen tüm asker ve sivil şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN