Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Canbay'dan Mevlana Haftası Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay Mevlana Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mustafa Canbay mesajında:  “Bu sene Hz. Mevlana’nın 748. Vuslat Yıldönümü ve Mevlana Haftasının kutlandığı zaman diliminin içerisinde bulunuyoruz. Şair, mutasavvıf ve aynı zamanda büyük bir düşünür olan Hz. Mevlana’nın öğretilerine bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

İnsanlığın ve ülkemizin Adalete, barışa ve dayanışmaya ihtiyacı olduğu bugünlerde kaybettiğimiz bu değerlerin yeniden inşası için toplumsal dayanışma, adaletin tesisi, insan haklarının tam ve kâmil manada uygulanması, ülkemizin ekonomik ve sanayi alanlarında kalkınarak dünya barışı için sadece sözle değil eylemle de duruş gösterebilmesi, kafamızdaki tabuları yıkarak ‘gel ne olursan yine gel’ çağrısına kulak verilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Bizi bölmek isteyenlerin kafamıza sokmak istediği tabuların önce zihinlerimizden sonra kalplerimizden temizlenmesi, toplumsal birliğin tesis edilmesinde önemli bir faktör olacaktır. Bütün bu duygular sadece belirli bir hafta içerisinde anmaya çalıştığımız konu başlıkları olmaktan ziyade hayatımızın her alanında bir yaşam biçimi haline getirdiğimiz değerler olmalıdır.

Bizler Saadet Partisi olarak Önce Ahlak, Maneviyat ve Hoşgörünü düsturunu ve şiarını Hz. Mevlana’dan miras alarak gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu minvalde tekraren Hz. Mevlana’yı rahmetle anıyor, milletimize sağlık ve hoşgörülü saadetli günler diliyoruz. ” şeklinde ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN