Malatya'dan Asayiş Haberleri

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı olan Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

6.66 gr kannabinoid, 72.50 gr metamfetamin, 56 adet uyuşturucu hap,  1 adet kesici alet, 2 adet tabanca, 10 adet fişek ele geçirilmiştir.

Özalper Mahallesinde meydana gelen ikamet kurşunlama olayı ile ilgili müşteki N. A. ile şüpheli Ü. T. arasında gönül ilişkisi olduğu ancak zamanla sorunlardan dolayı aralarının açıldığı olay günü aralarında küfürleşme ve hakaret konusu olur ve şüpheli olay yerinden ayrılırken tehdit ve korkutma amaçlı havaya ateş eder olay yerinde 5 adet kovan ile ikametin camında 1 adet isabet oluşur.  Yapılan çalışmada şüpheli yakalanmış ve mahkemece tutuklanmıştır.

Kiltepe Mahallesinde yapılan kontrollerde plakasız motosikletin tescilsiz olduğu ve sürücüsünün ehliyetinin olmadığı anlaşılmış, ilgili trafik ekibince motosiklet sürücüsüne tescilsiz ve ehliyetsiz araç kullanması nedeniyle 3.012 lira para cezası uygulanarak bahse konu motosiklet trafik ekibince çektirilmiştir.

Tecde Mahallesinde Abart Egzoz kullanarak seyir halinde olduğu tespit edilen araç durdurulmuş, araca Trafik ekiplerince 1,330 TL para cezası uygulanmıştır.

Dabakhane Mahallesinde dolandırıldığı iddia edilen şahıs olduğu anonsu üzerine ivedi bir şekilde banka şubesine intikal edilmiş. Müşteki Y.D. ile yapılan görüşmede şüpheli numaradan kendi hattını arayan bayan şahsın kendisine icrada dosyasının olduğunu verdiği iban numarasına 17.000 TL yatırması gerektiğini söylediğini kendisinin kredi çekmek için bankada olduğunu anlaşılmış. Kredi işlemlerinin devam ettiğini beyan ettiği esnada şüpheli ibana para yatırması engellenmiş. Müşteki şahsa gereli bilgilendirme yapılmıştır. Konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Tandoğan Mahallesinde meydana gelen faili meçhul evden hızar makinası hırsızlığı ile ilgili çevrede yapılan araştırmalarda şüpheli şahsın S. G. olduğu anlaşılmış. Şüpheli şahıs yakalanmış ve tahkikata başlanmıştır.

Dabakhane Mahallesinde faaliyet gösteren ruhsatsız ve isimsiz iş yerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 365 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci C. Y. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

Halfettin Mahallesinde faaliyet gösteren iş yerinde kumar oynayan 1 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 140 TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci A. B. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

Koyunoğlu Mahallesinde meydana gelen Güveni Kötüye Kullanmak suretiyle Hırsızlık olayı ile ilgili şüpheli yaklaşık 1 hafta önce çalışmaya başladığı işyerinden geriye dönük kamera görüntüleri incelediğinde kasadan 100 TL para aldığı müşteki tarafından tespit edilir ve şikâyetçi olduğunu beyan eder, şüpheli A.Y. yakalanmış, tahkikata başlanmıştır.

Bentbaşı Mahallesinde bir ikamette meydana gelen kilitli olmayan ikamet kapısının dilini düşürerek Faili Meçhul 550 TL hırsızlığı olayı ile ilgili olarak; yapılan çalışmalarda ve güvenlik kameraları çalışmalarında, 7 farklı işyerinden alınan 35 saatlik kamera kaydı incelenmiş, olayı yukarıda isimleri yazılı olan şüphelilerin Diyarbakır ilinden gelerek gerçekleştirdikleri ve daha sonra ilimizden ayrıldıkları tespit edilmiş. Şüpheli şahısların yapılan sorgulamalarında Diyarbakır ilinde ikamet ettikleri anlaşılmış, bahse konu olayın güvenlik kamera inceleme ve tespit tutanağı düzenlenerek gerekli tahkikata başlanılmıştır.

Halep Caddesinde meydana gelen kesici aletle yaralama konusu ile ilgili  Müşteki A.Ö. beyanına göre Şüpheli Y. K.Ç., M. M. A. ile yeğeni B.Ö.’nün bir apartta kaldığını duyar ve olay yerine giderek şüphelilerle kavga eder şüphelilerden Y. K. Ç. isimli şahıs Müştekiyi kesici aletle boyun sol kısmında yaralayarak olay yerinde firar eder şüpheli yakalanarak tahkikata başlanmıştır.

Müşteki B.B. Özalper Mahallesinde bulunan ikamet kapısını kilitlemeden çıkar. İkamete döndüğünde, 1 adet 22 ayar bilezik, 1 adet altın kolye, 200 TL ve 300 TL civarında bozuk para bulunan kumbaranın çalındığını fark eder. Konu ile ilgili yapılan çalışmalarda; 12 ayrı işyerine ait 70 saatlik güvenlik kamera kaydı, 4 ayrı noktada bulunan KGYS kameraları ve 120 kare PTS fotoğrafı incelenerek şüpheli şahısların 63 …… Plaka sayılı araç ile ilimize gelerek hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri, hırsızlık olayını gerçekleştirdikten sonra aynı gün içerisinde ilimizden ayrıldıkları tespit edilmiş. Şüpheli şahısların ikamet adresi Şanlıurfa olduğu anlaşılmış, tahkikata başlanmıştır.

Selçuklu Mahallesinde Mağdur Y.B.G. olay saatinde parktayken yanına gelen 3 şahıstan biri kendisinden sigara ister mağdur sigarasının olmadığını söyleyince şüpheli, şahsın burnuna yumruk atar cebinde ne varsa çıkar der. Mağdur cebindeki ekranı kırık telefonu çıkarıp verir şüpheli şahıs bu telefon işe yaramaz deyip geri verip olay yerinden ayrılırlar. Ekiplerimiz mağdurun yanına intikal ettiklerinde şahsın darp mağduru olduğu görülür alınan doktor raporunda burnunun kırık olduğu anlaşılır. Faili Meçhul konu ile ilgili ekiplerimizce yapılan çalışmada şüpheli H. P. yakalanmış, diğer iki şahsı yakalanmaya yönelik çalışmalar devam etmekte olup gerekli tahkikat başlatılmıştır.

Öğretmenevi önünde uygulama yapan ekiplerimizin dur ihtarına uymayarak kaçan araç, İsmetpaşa Caddesi üzerinde kovalamaca sonucunda yakalanmış. Araçta ve şahısta herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamış, trafik ekipleri tarafından araç sürücüsü şahsa, ehliyetsiz araç kullanmak ve dur ihtarına uymamaktan 5.396 TL tutarında cezai işlem uygulanmış. Bahse konu araç otoparka çekilmiştir.

Uçbağlar Mahallesinde faaliyet gösteren iş yerinde kumar oynayan 1 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 250TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci Y.N. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN