Malatya'dan Asayiş Haberleri

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

197 adet uyuşturucu hap, 10,65 gr kannabinoid, 57,35 gr Metanfetamin, 2 adet kurusıkı tabanca, 1 adet tabanca, 1 pompalı tüfek ve 15 adet fişek ele geçirilmiştir.  

Müşteki A.K.yi arayarak kendisini polis/savcı olarak tanıtan şahıslar, panik ve korku oluşturarak korkutup müştekiyi Doğanşehir Çobandere köyünden Doğanşehir Merkeze getirterek kuyumcudan 40 adet Tam Altın aldırarak Şanlıurfa iline bırakılmak üzere yönlendirildiği bilgisi edinilmiş, olay ile ilgili olarak Adıyaman Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ile irtibata geçilerek şahıs Şanlıurfa iline gitmeden Adıyaman  Bölge Trafik görevlileri tarafından Şanlıurfa yolu üzerinde durdurularak dolandırılması engellenmiş. Konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Özalper Mahallesinde Dur ikazına uymayan plakasız motosiklet kovalamaca sonucu yakalanmış, yapılan kontrollerde sürücüsü A. G. isimli şahsın ehliyetsiz olduğu anlaşılmış trafik yönünden toplamda 8.268 lira para cezası uygulanmış, ayrıca Trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan adli işlem yapılarak tahkikata başlanmıştır.

21.04.2021 günü meydana gelen nitelikli dolandırıcılık olayı ile ilgili Müşteki K.K. beyanında sosyal medya sitesi üzerinden iş ilanı gördüğü numarayı arayarak Gaziantep Merkezli bir madeni yağ firmasının yöneticisi olduğunu beyan eden şahıs ile iş konusunda görüştüğünü şahsın Gaziantep iline gelmesi gerektiğini söyleyip hesap numarasını isteyerek hesabına 191.000 TL para göndereceklerini bu paranın 4.000 TL sini bir maaş peşin olarak verdiklerini geri kalan 187.000 TL parayı dolara çevirmesi söylenmiş ve  Bostanbaşı Mahalleinde bulunan Aile Hekimliği’nin arka tarafında yanına gelen şahsa vermesi söylenmiş. Müşteki şahıs söylenenleri yaptıktan sonra, hesabının dolandırıcılık olayında kullanıldığını düşünerek şikâyetçi olmuştur.  Ekiplerimizce 14 farklı noktadan alınan 130 saatlik güvenlik kameraları ve kgsy incelemesi sonucu şüphelinin ilimize 34 … plaka sayılı araç ile gelen F. A. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, mernis adresinin Mersin olduğu anlaşılmış tahkikata başlanmıştır.

Müşteki C. G. isimli şahıs Akpınar Caddesinde K. B. olarak tanıdığı bir şahsa selam verdiğini ve bu şahsın yanında bulunan ve tanımadığı şahıs ile bakışma yüzünden kavga ettiklerini ve akabinde  tanımadığı şahsın kendisini sol karın kısmından kesici alet ile yaraladığını beyan eder. yapılan çalışmalar sonucunda şüpheli U. A. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şüpheli olayda kullanmış olduğu kesici alet ile birlikte yakalanmış konu ile ilgili adli tahkikata başlanılmıştır.

Müşteki M. G. Soykan Parkında kendisine bıçak kullanmak suretiyle 100 TL parasının gasp edildiğini beyan etmesi üzerine çevrede yapılan çalışmada olayın şüphelisi A.D. isimli şahıs tespit edilmiş, kesici alet ile birlikte park içerisinde yakalanmış şahsın üst aramasında toplamda 310 TL elde edilmiş tahkikata başlanmıştır.

1.OLAY 09.06.2021 günü Çavuşoğlu Mahallesinde meydana gelen müşteki Z.A.K.’nın darp edilip telefonun gasp edilme olayı,

2.OLAY  10.06.2021 günü Hacı Abdi Mahallesinde meydana gelen Müşteki M.B.İ.’nin önünü keserek kesici alet ile tehdit edip cep telefonun gasp edilmesi olayı,

Yapılan çalışmalar sonucunda her iki olayın  firari Şüphelisi Y. Ö. isimli şahıs ekiplerimizce 1 . olayda gasp edilen cep telefonu ile birlikte yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, mahkemece TUTUKLANMIŞTIR.

10.06.2021 günü meydana gelen dolandırıcılık konusu ile ilgili Müşteki R.K. daha önceden kendi referansı ile gıda toptancılar sitesinden Ö. Ö. ile birkaç kez alışveriş yaptığını parasını ödediğini ancak kendisinin şehir dışına çıktığını zamanda Ö. Ö. isimli şüpheli şahsın müştekinin bilgisi olmadan adını kullanarak arkadaşı olan F. C.  isimli şahıstan değeri yaklaşık 165.000 TL değerinde (7.000 kg) kuru kayısı aldığını bu işyeri sahibine parasını ödemediğini beyanla şikâyetçi olmuş. Konu ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde şüpheli şahıs yakalanmış. Konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Olay-1: Turgut Temelli caddesinde bulunan Müşteki İ. Y. Y. ait işyerinden 13.475 TL karşılığında 245 adet sandalye alınması olayı,

Olay-2: Akpınar Mahallesinde bulunan Müşteki E. T.,ait işyerinden 6.300 TL karşılığında led, spot, led trafosu alınması olayı,

Olay-3: Akpınar Mahallesinde bulunan Müşteki A. D. ait işyerinden 4.700 TL değerinde inşaat malzemesi alınması olayı,

Olay-4: İsmetiye Mahallesinde bulunan Müşteki A. K. Ait işyerinden 4.700 TL değerinde elektrik malzemesi alınması olayı,

İlimizde meydana gelen 4 ayrı Dolandırıcılık olayında, müşteki şahısların işyerlerinden çeşitli malzemeleri alıp; hesabınıza havale gönderiyoruz diyerek sahte dekont yöntemiyle toplamda 29.175 TL dolandıran şüpheli şahıslar, ekiplerimizce yapılan kapsamlı çalışmada ve incelenen kamera görüntülerinde, A. D. ve M. A. olduğu anlaşılmış. 4 ayrı dolandırıcılık olayının şüphelileri gözaltına alınmış ve tahkikata başlanmıştır.

Müşteki A.U. daha önceden tanımış olduğu M. S. isimli şahıs ile hürriyet parkı ön kısmında buluşur, uyuşturucu kullanırlar, şüpheli şahıs beyana göre müşteki şahsa bıçak çekerek 300 TL gasp eder. Yapılan çalışma sonucu şüpheli yakalanmış, tahkikata başlanılmıştır.

Müşteki H.Ö. Özalper Mahallesindeki ikametinin anahtarının annesinde olduğunu, annesinin de müştekinin kardeşi olan şüpheli M. A. Ö. ile beraber yaşadığını, şüphelinin rızası olmadan evinin anahtarını alıp evine girdiğini ve 10.000 TL parasını aldığını beyan ederek müracaatta bulunmuştur. Ekiplerimizce yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi şahıs tarafımızca yakalanmış. Konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN