Malatya'dan Asayiş Haberleri

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekipler tarafından yapılan başarılı çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır.

PAYLAŞ

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekipler tarafından yapılan başarılı çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır. Çavuşoğlu Mahallesinde bir işyerinde yapılan denetimde plakası olmayan bir motosikletin şase numarasının kısmen silik olduğu ancak motor numarasından yapılan sorgulamasında Şanlıurfa ilinden çalıntı kaydının olduğu anlaşılmış, konunun gereği yapılmıştır.

Hasan Varol Mahallesinde Müşteki şahıs 250₺ borcu olduğunu şüpheli şahsın kendisini darp ederek cep telefonunu gasp ettiklerini ve bir A-4 kağıda kimlik fotokopisini çekerek altına zorla el yazısı ile telefonu kendi rızası ile verdiğine dair yazdırıp imzalattıklarını belirtmesi üzerine ekiplerimizce yapılan çalışmalar neticesinde şüpheliler yakalanmış ve müştekiye ait olan cep telefonu ile not kağıdı şüpheli şahıs üzerinde ele geçirilmiş olup gerekli tahkikat başlatılmıştır.

Dabakhane Mahallesinde bir şahsın üzerinden 1.20 gr Esrar maddesi elde edilmiş,

İsmetiye Mahallesinde bir şahsın üzerinden 1, 62 gr Kannabinoid ve 5 hap ele geçirilmiş,

Çukurdere Mahallesinde bir şahsın üzerinden 2.35 gr Metamfetamin ele geçirilmiş,

Niyazimısri Mahallesinde bir şahsın üzerinden 58 Adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş,

İnönü caddesi uygulama noktasında dur ihtarına uymayarak kaçan bir araç kovalamaca sonucu alınmış, araçta bulunan 4 şahısın yapılan GBT sorgusunda Ö. Y.'nin Malatya 3.Asliye Ceza Mahkemesince Görevli Memura Mukavemetten aranma kaydı olduğu, sürücü C. D.'nin ehliyetsiz olduğu anlaşılmış, trafik yönünden gerekli cezai işlemler yapılmıştır.

Gazi Mahallesinde bir şahıstan 0.53 gr metamfetamin ve 6.31 gr kannabinoid elde edilmiş,

Karakavak Mahallesinde durdurulmak istenen bir şahıs kaçmaya çalışmış, kaçarken çöp konteynırına bir poşet attığı görülmüş ve kovalamaca sonucu yakalanan şahsın çöp konteynırına attığı poşet incelendiğinde 80 adet sahte 100 TL olduğu tespit edilmiş, konunun gereği yapılmıştır.

Mücelli Caddesinde bir şahsın üzerinden 27 adet uyuşturucu hap elde edilmiş,

İstasyon Caddesinde bir şahsın üzerinden 2,37 gr sentetik kannobinoid ele geçirilmiş,

Kernek Mahallesinde bir iş yerinin ön kısmında bez branda ile kapatılmış alandan 25 çift spor ayakkabı, 35 çift ev terliği çalınması olayının şüphelisi yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Çavuşoğlu Mahallesinde bir şahsın üzerinden 4 uyuşturucu hap elde edilmiş,

Atatürk Mahallesinde alacak verecek yüzünde tartışan taraflardan müşteki D.P karın bölgesinden bıçakla yaralanır, olay sonrası şüpheli D.A. suç aleti bıçakla birlikte yakalanarak gerekli tahkikata başlanmıştır.

Oruduzu gölet kenarında park halinde bulunan araçta 1 tabanca ve 3 adet fişek ele geçirilmiş,

Dabakhane Mahallesinde sorgusu yapılan bir aracın ÇALINTI olduğu anlaşılmış gereği yapılmıştır.

Dabakhane Mahallesinde bir işyerinin ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği, konaklayan bir şahsın kimlik bildiriminin yapılmadığı ve şahsın yoklama kaçağı olarak arandığı anlaşılmış, konu ile alakalı olarak işyeri hakkında 19.667 TL  idari yaptırım cezasının uygulanması yönünde ayrıca ruhsatsız olması ile alakalı gerekli evraklar tanzim edilmiş ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılacaktır.

Yenihamam Mahallesinde bir adreste faaliyet gösteren işyerinde kumar oynadığı tespit edilen 5 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 110 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci C. S.  hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmış, ayrıca şahıslar hakkında covid-19 tedbirleri kapsamında çıkan genelgelere aykırı davranmaktan idari işlem yapılmıştır.

Çukurdere Mahallesinde bir şahsın üzerinden 3,47 gr gelen metanfetamin elde edilmiş,

İzzetiye Mahallesinde bir şahsın üzerinden 14 adet uyuşturucu hap elde edilmiş.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN