Malatya'dan Asayiş Haberler

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Olan Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır.

PAYLAŞ

5 adet tabanca,

3 adet tüfek,

40 adet fişek,

8.98 gr Kannabinoid,

75 Adet hap,

22,57  gr Metafetamin ele geçirilmiştir.

Şifa Mahallesinde durdurulan plakasız motosikletin Sümer Polis Merkezi Amirliğince çalıntı kaydının çıkması üzerine, gerekli tahkikata başlanmıştır.


Kavaklıbağ Mahallesinde işyerlerine yönelik yapılan denetimde ruhsatsız bir kıraathane içerisinde 4 şahsın olduğu alkol aldığı, sosyal mesafe kuralına uymadıkları tarafımızca anlaşılmış şahıslara ve iş yerine gerekli idari işlemler yapılmıştır.


Yakınca Mahallesinde meydana gelen Faili Meçhul kırıcı hırsızlığı olayı ile ilgili olarak yapılan 56 saatlik güvenlik kamerası çalışmalarında hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıslar tespit edilmiş, şüpheli şahıslar tarafımızca yakalanmış, şahıslardan S. K. isimli şüpheli mahkemece tutuklanmıştır.


Bentbaşı Mahalesinde kapıları kitli vaziyette bulunan kamyonetin “içerisinde 8.100 TL bulunan kaban’ın” yolcu kapısının zorlanıp açılması ile bahsi geçen paranın çalınması olayının Faili meçhul şüphelisi yapılan çalışmalarda S. G. olduğu tespit edilip, şüpheli şahıs mahkemece tutuklanmıştır.


Saray Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 3 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 200 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci Ö. P. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.


İzzetiye Mahallesinde bir dernek Lokalinde  kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 300 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci  Y. T. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.


Farklı yer ve tarihlerde 4 ayrı müştekiye ait 4 adet cep telefonunun güveni kötüye kullanmak suretiyle çalınması olyalarının şüphelisi R. D. yapılan çalışmada tespit edilmiş ve yakalanarak tahkikata başlanmıştır.


Ayrıca;

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında Taştepe Mahallesinde iki adet terkedilmiş araç tespit edilmiş gereği yapılmıştır.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN