Malatya'da Uzaktan Eğitim Zaruridir

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Kamu sen il temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Malatya İl Başkanı Çetin Türkyılmaz'ı ziyaret ederek, Malatya'da uzaktan eğitim konusunun zaruri olup olmadığını sordu.

PAYLAŞ

Türk Eğitim Sen.Malatya İl Başkanı Çetin Türkyılmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, uzaktan eğitim konusu ile ilgili sendikanın düşünceleribi aktardı. Başkan Türkyılmaz, “Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi ile ilgili yazıyı yayınladı. Uzak eğitime geçilecek.Yazıya göre çocukların okula devam etme durumları dikkate alınarak; taşıma merkezli okullar ve yatılı bölge ortaokulları bünyesindeki ana sınıfları ile köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okul öncesi eğitim kurumları öncelikli olmak üzere, yüz yüze eğitim yapılamayacak okul öncesi eğitim kurumları ilgili il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenecek ve bu kurumlarda da uzaktan eğitime geçilecektir. Covit 19 Vakasını yoğun olduğu illerden biride Malatya ilimizdir.”ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim sen Malatya İl Başkanı Çetin Türkyılmaz ayrıca, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden beklentilerinin, eğitim çalışanlarının durumunu kolaylaştırıcı tedbirlerin alınması yönünde olduğunu açıkladı.

Ziyarette ABYB Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt, Malatya’da Eğitime verdikleri katkıdan dolayı Başkan Türkyılmaz ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN