Karademir, Büyük Türk Dünyası Yurtdışı Genel Başkanlığına Getirildi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Büyük Türk Dünyası Federasyonu Yurtdışı Başkanlığını ve Büyük Türk Dünyası Malatya il Başkanlığı görevlerini genel Başkan Rıza Koçak’ın tensip ve takdirleriyle Veysel Karademir atandı. Büyük Türk Dünyası Federasyonu Ankara Genel merkezinde yapılan yönetim toplantısında bir konuşma yapan Veysel Karademir Öncelikle şahsımı çok önemli görevlere layık gören Genel Başkan Sayın Rıza Koçak beye teşekkür ederim.

Rahmetli Muhsin Başkanımızın bir Dünya hayal ediyorum her kesimin kardeş kardeşe yaşadığı bir ülke hayal ediyorum Büyük Türk Dünyası çatısı altında Dalgalanan Şanlı bayrağımın sancağı altında toplanmış etnik kökeni ne olursa olsun Türk kürdü, Lazı, Çerkez’i, Alevisi sunisi tek amaçları olan bir Türk dünyası hayal ediyorum şiarıyla çıkmış olduğumuz vatan bayrak sevdamızı Büyük Türk Dünyası Federasyonu olarak tüzüğümüz dede olduğu gibi en iyi bir şekilde başaracağımıza inanıyorum.

28 ülke ve Türkiye’mizin bir çok ilinde teşkilatlanan Federasyonumuz kültürel ve sosyal alanda bir çok onaylanmış ve program dahilinde olan projelerimiz hayata geçirilmiştir. Derdi tasası Vatan, Bayrak memleket olan tüm vatandaşlarımızı yanımızda bizimle beraber olup kol kola omuz omuza kardeşçe yaşayan Büyük Türk Dünyası Federasyonuna bekliyoruz.

Veysel KARADEMİR

Büyük Türk Dünyası Yurtdışı Genel Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN