Gaziden Komutana Mektup

Malatya İl Jandarma Alay Komutanı Kd. Alb. Necmi İnce Komutana gaziden Mektup!

PAYLAŞ

Solumun en rahat köşesinde bağdaş kuran adam! Varlığına Elhamdülillah.

Sayın komutanım!

Selam ve saygılar sunuyor, muvaffakiyetler diliyorum. Bu mektubu öncelikle emeğini bizlerden esirgemeyen değerli başkanımız Mustafa Gözükara, olmak üzere tüm gazi ve şehit aileleri şahsına yazıyorum ve duygularımı size ifade ediyorum.

Bizler için gösterdiğiniz ilgi ve alaka bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Ve ben görüyorum ki

Abdestimi alıp “ölürsem şehid, kalırsam gazi olacağım!” düşüncesiyle bir an korkmadan vatanımı savunmaya tüm bir vücutla gittiğim o yoldan gazi olarak dönmenin gururunu sizin gibi babacan bir komutanla daha derinden hissediyorum. Gerek şehit ailelerine gösterilen sıcak alaka, gerek gazilere gösterdiğiniz ilgi,  makamınızda gösterdiğiniz misafirperverlik, gerekse (yine ayırım yapılmaksızın) yanımızda olmanızı istediğimiz her tören, her çalışma her yemek yani anımızda her daim hep bize varlığınızı hissettirdiniz. Varlığınızı hissettirirken de bize değer verildiğimizi, değer görmenin nasıl bir duygu olduğunu öğrettiniz. Kınalı kuzusunu kaybetmiş şehit ailelerinin gözyaşlarını sildiniz, uzvunu kaybetmiş silah arkadaşlarıma uzuv bana da gönül gözü oldunuz.

Sayın komutanım, karşılıklı sevgi bağımız ve size olan saygımız her daim daha da kuvvetli bir şekilde devam edecektir.  Siz bizim için komutandan daha öte can bağımız olan babamızsınız, sol yanımızın en rahat köşesinde bağdaş kuran adamsınız. Varlığına Elhamdülillah. Ne demiş Hz. Ali (sav.) Halka saygınlık veren kişi, saygın tutulmuştur. Halkı küçümseyenlerse saygı görmemişlerdir. Siz bize saygınlık veren kişi oldunuz, bizi hiç bir zaman küçümsemediniz her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz.

Babacan komutanımız, her daim başarılarınızın devamlı olması dileğiyle, bize gösterdiğiniz ilgi, alaka, samimiyet için teşekkür ediyor ve tüm camiamız adına saygılar sunuyorum.

Vesselam…

Gazi Yalçın Yedek

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN