Gazeteci Raşit Kısacık Vefat Etti

Gazeteci Raşit Kısacık'ın Vefatı Bizleri Derinden Üzmüştür. Merhum Raşit Kısacık, Bir süredir rahatsızdı. Kısacık'ın vefatı sevenleri ve bizler basın camiasını derinden üzmüştür.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Merhum Raşit Kısacık, Doğru ve tarafsız gazeteciliğini yaparak yıllarını bu mesleğe vermiştir. Kısacık, hiçbir zaman kimsenin adamı olmamıştır ve sadece kendi mesleğinin adamı olmuştur.

Merhum Raşit Kısacık Abimizle bir dönem dernekte birlikte çalışma fırsatımız olmuştur ve son olarak Malatya Birlik Gazetemizde tecrübelerini ve gazeteciliğin ne olduğunu ve nasıl gazetecilik yapılır diye yazılarını paylaşmıştır, bizlere gazetecilik nasıl yapılır diye bilgiler vermiştir.

Kısacık, Son günlerde yazdığı köşe yazıları ve makaleleriyle bizlere de destek olmuştur ve bizlerde bu yazılarından faydalanmıştık. Son yazılarını ise malatyabirlikgazetesi.com’da yazmıştır.

Merhum Raşit Kısacık Abimize Allahtan Rahmet Ve Tüm Ailesine Ve Yine Basın Camiasını Baş Sağlığı Diliyorum. Allah Rahmet Eylesin Mekânı Cennet Olsun.

Raşit Kısacık

Raşit Kısacık Malatya'da dünyaya gelmiştir. 1974 yılında aynı ildeki yerel gazetelerde gazetecilik yaparak mesleğe adım atmıştır.

Cumhuriyet gazetesinin bölge temsilciliği sırasında, özellikle silah kaçakçılığı ve Ağca olayıyla ilgili geniş araştırmalar yapıp Uğur Mumcu’ya da bu bilgileri aktarmıştır.

 Sıkıyönetim sonrası Hürriyet’ten ayrılarak Sabah-Gelişim ortaklığı ile çıkan Söz gazetesinin bölge temsilcisi olarak görev yapmıştır. Söz kapanınca Anadolu Ajansı’na geçmiş ve emekli olana kadar Anadolu Ajansı Bölge Müdürü olarak çalışmıştır.

Zeki DAĞ

Anadolu Basın Birliği Genel Başkan

 Vekili ve Malatya Şube Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN