Fendoğlu, Adalet Bakanı'na Malatya Adliye Binası'nı Sordu

Fendoğlu Adalet Bakanı'na Malatya Adliye Binası'nı Sordu,  Bakan Malatya'ya Yakışır, Büyük Bir Adliye Yapacağız.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmelerinin 5. Günü 4. Turunda Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinin soru cevap kısmında Adalet Bakanı Abdülhamid Gül’e “Malatya adliye binasının yapımına başlanması için 2022 yılı bütçesine dâhil edilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?” diye sordu. Adalet Bakanı “Malatya'ya yakışır, büyük bir adliye yapacağız” diyerek cevapladı.

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu sorusunda;

“Talebimiz Adalet Bakanımızdan. Özelleştirme İdaresi tarafından adliye binası yapılması için yer tahsisi yapılan ve proje aşaması tamamlanan Malatya adliye binasının yapımına başlanması için 2022 yılı bütçesine dâhil edilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun sorusuna cevaben;

“Değerli arkadaşlar, elbette, bu konuyla alakalı yazılı olarak vereceğim ama hemen bir iki, vaktim de doldu. Sayın Celal Fendoğlu Malatya'yla ilgili vekil arkadaşlarımızla da yakın çalıştık, projemiz bitmek üzere ve bunun yatırıma alınması için çalışmamızı yapıyoruz. Malatya'ya yakışır, büyük bir adliye yapacağız ihtiyaca göre.” Diyerek tamamladı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN