En Büyük Gücümüz Sahip Olduğumuz Birlik Ve Beraberliğimizdir

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şubesi Başkanı Gazi Mustafa Gözükara, yaptığı ziyaretlerine gün içerisinde de devam etti...

PAYLAŞ

Başkan Gözükara son olarak Malatya Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Turgut Özal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeydi.

Başhekim Prof. Dr. Erdal Aktürk, Hastane Müdürü Mehmet Koca, ile Gazi eşi olan ve Şehit Gazi Birim Sorumlusu olarak başarılı şekilde görevini ifa eden aynı zamanda Müdür Yardımcısı olarak da görev alan Tülay Karakoç İnci’yi ziyaret eden Başkan Gözükara, dernek faaliyetleri ve hayata geçirmeyi planladıkları projeler ilgili olarak önemli detaylara değindi.

Başkan Gözükara açıklamasında; “Bilinmelidir ki, geçmişten aldığımız ilhamla, milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıma kararlılığını göstereceğiz. Bir yandan cumhuriyetimizi istikbale, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz.

Biz millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe, aramızdaki ihtilafları giderip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe, Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri mutlaka alacaktır. Milletimiz; bin yıldır yaşadığı bu coğrafyada var olmanın bedelini, Anadolu’nun kapılarını açtığı Malazgirt’ten başlayıp bu toprakların ebedi Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya kabul ettirdiği Büyük Taarruz’a kadar şehitlerinin ve gazilerinin kanıyla ödemiştir.

 ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda’ dizesinde de ifade edildiği gibi kutsal vatan topraklarının her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır”  Dün olduğu gibi bugün de en güç koşullar altında Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen “Aziz Şehitlerimiz”, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Türk halkının gönlünde yaşamaya devam edecektir. Bizler dernek olarak aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği değerlere ve emanetlerine sahip çıkmak için buyolda gönül verdik” dedi.

Ayrıca Prof. Dr. Erdal Aktürk; Şehit aileleri ve gazilere ne kadar değer verdiğini gösteren samimi cümleler kurdu ve ekledi "şehit aileleri ve gazilerimiz için ne yaparsak az, her zaman onlara sonsuz desteklerimi ve sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Başkan Gözükara’nın ziyareti plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Mustafa GÖZÜKARA

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve

 Yetimler Derneği Malatya Şubesi Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN