Büyükşehir Belediyesi Tarafından LGS Öncesi Yoğun Tedbirler Alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 6 Haziran 2021 Pazar Günü Birinci Oturumu Saat: 09.30'da, İkinci Oturumu Saat: 11.30'da Gerçekleştirilecek Olan Liselere Geçiş Sınavı (Lgs) Öncesinde Bazı Tedbirler Aldı.

PAYLAŞ
Büyükşehir Belediyesi Tarafından LGS Öncesi Yoğun Tedbirler Alındı
Malatya Büyükşehir Belediyesi, 6 Haziran 2021 Pazar Günü Birinci Oturumu Saat: 09.30’da, İkinci Oturumu Saat: 11.30’da Gerçekleştirilecek Olan Liselere Geçiş Sınavı (Lgs) Öncesinde Bazı Tedbirler Aldı.
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Gençlerimizin gelecek planları yönlendirilmesi bakımından büyük önem taşıyan bu sınavın huzurlu ve gürültüsüz bir ortamda gerçekleşmesi için sınavın yapıldığı merkezlerin yakınlarında inşaat, imalat, kazı, vb. gürültü üreten işlere sınav süresince ara verilmesi için gerekli tedbirlerin alındığı ve ilgili firmalar ile ön görüşmeler yapılarak alınan tedbirlere uymaları istendi.

Ayrıca, sınav süresince klakson çalınmaması, sesli yayın ve ilan yapılmaması için Büyükşehir Belediyesi tarafından sınav merkezlerinin etrafında sürekli bir şekilde denetimler yapılacağı bildirildi.

Öte yandan sınav günü öğrencilerin ve yakınlarının sınav merkezlerine ulaşmaları noktasında herhangi bir sorun yaşamamaları için de MOTAŞ tarafından gerekli tedbirlerin alındığı ve şehir içi otobüs seferlerinin yeniden düzenlenerek otobüs sefer sayıları ve otobüs sayılarının artırıldığı dile getirildi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN