Başkan Samanlı Ramazan Ayı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Ramazan ayının başlangıcı sebebiyle çeşitli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

MHP İl Başkanı Samanlı açıklamasında, "Koronavirüs salgını gibi zorlu bir süreci yaşarken mübarek Ramazanın, Yüce Allah’ın nurunun tüm dünyaya yayılacağı huzur ve ibadet dolu ay olması en büyük dileğimizdir" dedi.

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, şunları söyledi:

ORUÇ, GÖZLERİMİZE İNEN KİBİR PERDESİNİN ARALANDIĞI BİR İBADET

“13 Nisan Salı günü itibariyle Ramazan ayının feyzine ulaşıyoruz. Pazartesi gecesi, Türk ve İslam alemi olarak ilk orucumuz için sahur bereketini yaşayacağız. Koronavirüs salgını gibi zorlu bir süreci yaşarken mübarek Ramazanın, Yüce Allah’ın nurunun tüm dünyaya yayılacağı huzur ve ibadet dolu ay olması en büyük dileğimizdir.

KİBİR PERDESİNİN ARALANDIĞI İBADET

Oruç, gözlerimize inen kibir perdesinin aralandığı bir ibadettir. Yüce Mevla’nın bizlere farz kıldığı İslam’ın 5 önemli şartından birisidir. Bu farzı yerine getirirken en mühim vazifelerimizden biri de, ihtiyaç sahiplerini gözetmek ve merhametsizlikten sakınmaktır.

İlahi kelamın kudreti hasebiyle, bizler de bu mübarek aylarda üzerimize düşeni yapıp; doğru yolda, dinimiz İslamiyet’in buyurduğu üzere, vatandaşımızla istişare halinde olmaya ve yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz.

ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKEN BİR AY...

Bu ayı iyi değerlendirmeli ve elimize geçen her fırsatta ihtiyaç sahibi olan kimsesizlerimize, yetimlerimize ve yaşlılarımıza yardım elini uzatmalıyız. Salgın yüzünden iftar ve sahur sofralarının yanı sıra teravihlerde de maalesef beraber olamasak da Allah’ın huzurunda, yine aynı yöne yüzümüzü dönmeliyiz.

BAŞKAN SAMANLI, MASKE-MESAFE-HİJYEN MESAJI VERMEYİ UNUTMADI

Çok zorlu dönemlerden geçiyoruz, yalnızca birlik ve dayanışma ile bu günlerin üstesinden gelebiliriz. Malatyalı tüm hemşehrilerimden ricam, bu ay koronavirüs konusunda daha hassas olmaları ve gerekmedikçe kalabalığa karışmamaları olacak.

Mutasyonlu vakaların arttığı bu dönemde maske-mesafe-hijyen kuralına daha fazla uymalıyız. Son zamanlarda salgın genç-yaşlı demeden çok fazla canı yaktı ve yakmaya devam ediyor. Bunun önüne sadece kurallara riayet ederek geçebiliriz. Mübarek bir ay olan Ramazan ayını hastalıkla değil; sağlıkla ve güzellikle analım istiyorum. Ardından gelecek olan bayram, gerçekten tüm şehrin sokaklarında bayram havasında geçsin diliyorum.

Başta Malatyalı hemşehrilerimiz olmak üzere, tüm Türk ve İslam âleminin Ramazan ayı mübarek olsun."

Mesut SAMANLI

MHP Malatya İl Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN