Başkan Gürkan, Malatya'ya Huzur Şehri Diye Bir Tohum Ektik

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ Dayanışma Derneği (AkçadağDer)'ni ziyaret etti. AkçadağDer başkanlığına seçilen Murat Maskar ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden Başkan Gürkan, Akçadağ Dayanışma Derneğinin Akçadağ'da birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun ihdas edilmesi noktasında büyük gayret gösterdiğini söyledi.

PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ Dayanışma Derneği (AkçadağDer)’ni ziyaret etti. AkçadağDer başkanlığına seçilen Murat Maskar ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden Başkan Gürkan, Akçadağ Dayanışma Derneğinin Akçadağ’da birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun ihdas edilmesi noktasında büyük gayret gösterdiğini söyledi.

Akçadağ Dayanışma Derneğine ziyarette bulunan Başkan Gürkan, yeni başkanlığa seçilen Murat Maskar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette Başkan Gürkan’a MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül’de eşlik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın derneklerine yaptığı ziyaretten dolayı memnun olduklarını dile getiren AkçadağDer Başkanı Murat Maskar, “ Akçadağ Dayanışma Derneği olarak 2019 yılında kurulan bir derneğiniz. Yaklaşık iki yıldır faaliyetimizi sürdürüyoruz. Üç ay önce yönetim değişikliği yaptık. Yaptığımız Genel Kurul sonrasında yeni yönetimimizi oluşturduk. Yönetimimiz Akçadağ’ımızın tabiriyle Alevi’siyle, Sünni’siyle, Argalısıyla, Kürnelisiyle oluşan bir yönetim. Tüm Akçadağ’ı kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz. Amacımız gönüllü bir sivili toplum kuruluşu olmak. Tüm arkadaşlarımız herhangi bir ücret almadan gönüllü bir şekilde derneğimizde çalışmalarını yürütüyor. Ortak amacımız Akçadağ. Akçadağ’ımızın sorunlarını iletmek ve çözmek noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Özellikle Selahattin Başkanımıza derneğimizi ziyaret ettikleri için şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Başkanımız Akçadağ’ı iyi bilen birisi. Belediyemiz çok güzel hizmetler yapıyor. Bizler dernek ve Akçadağ olarak başkanımızı seviyoruz” dedi.

Malatya’ya huzur şehri diye bir tohum ektiklerini söyleyen Başkan Gürkan, “ Murat Maskar tarafından oluşturulan yeni yönetimi tebrik ediyor ve kutluyorum. Yeni yönetimle birlikte memleketimize hizmet etme noktasında kadim ilçemiz Akçadağ’da birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun ihdas edilmesi noktasında büyük gayret gösteren bir derneğimiz. Esasında Malatya’ya bir tohum ektik, huzur şehri diye. Bu tohum şükürler olsun ki tuttu. Bugün toplumumuzun her kesiminde her yerinde birlik beraberlik mesajı veriliyor. Akçadağ kadim ilçemiz derken geçmiş tarihi olan ve aynı zamanda en büyük ilçelerimizden biridir. Akçadağ, Malatya dışına değil Malatya merkeze göç veren ve Malatya nüfusunun büyük bir ekseriyetle özellikle Sıtmapınarı ve Koyunoğlu mahallelerimizde Akçadağlı hemşerilerimiz yoğun bir şekilde yaşamakta. Hem Akçadağlı olup Akçadağ’da yaşayan hem de Akçadağlı olup Malatya’da yaşayan hemşerilerimizle köprü oluşturan derneğimiz Akçadağlı hemşerilerimizin dert ve sıkıntılarını dernek platformu çerçevesinde ilgili kamu kuruluşlarına sunulması noktasında güzel bir görev ifa ediyorlar. Bizlerle birlikte yaptıkları dayanışma toplantısı için Murat Maskar ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlerle birlikte ziyaretimize katılan MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN