Başkan Güder'den Yks'ye Girecek Öğrencilere Başarı Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarı dileyerek, sınavda ilk 10 bine giren Battalgazi'deki öğrencilere, çeşitli hediyeler takdim edeceğini açıkladı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarı dileyerek, sınavda ilk 10 bine giren Battalgazi’deki öğrencilere, çeşitli hediyeler takdim edeceğini açıkladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere başarı diledi. Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren YKS'nin eğitim hayatının önemli noktalarından biri olduğu belirten Başkan Güder, “26-27 Haziran tarihlerinde gençlerimiz, önemli bir sınava girecekler. Geleceğimizin, neslimizin ve milletimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları ve hafta sonu girecekleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı olacaklarına inancım tamdır. Türk gençliğine baktığımız zaman özellikle son 20 yılda çok önemli mesafeler kat ettiklerini hepimiz görüyoruz. Gençlerimizi hayatın yeni bir safhasına taşıyacak bu sınav elbette önemlidir. Ancak hiçbir şey gençlerimizin moral, motivasyon, ruh ve beden sağlığından önemli değildir. Siz gençlerimiz bizler için çok kıymetlisiniz. Her zaman yanınızda olan tüm sevenlerinizin bu süreçte de yanınızda olacağını asla unutmayın.

Gençlerimizin alacağı sonuç ne olursa olsun önlerinde uzun bir hayat olacaktır. Hükümet ve yerel yönetimler olarak bizlerde gençlerimizin hayatlarını kolaylaştırma ve onları geleceğe hazırlama noktasında üzerimize düşen ne görev varsa bunu harfiyen yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Gençlerimize birde müjde vermek istiyorum. Eğitime yapmış olduğumuz yatırımların yansıması olarak, sınav sonuçları açıklandığı zaman başarı sıralamasında 10 bine giren Battalgazi’deki öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim edeceğiz. Bu duygularla sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan kıymetli gençlerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan ailelerin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN