Başkan Gözükara'dan Rektör Kızılay'a Ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi İl Başkanı Mustafa Gözükara, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur'u makamlarında ziyaret etti.

PAYLAŞ

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın 15 Nisan tarihinde Başika (Gedu) üs bölgesine gece saatlerinde yapılan roketli saldırıda Şehit düşen akrabası Kahraman Topçu Uzm. Çvş. Hacı Halil Kızılay için başsağlığı veren Başkan Mustafa Gözükara başsağlığında bulunarak “Şehidimin emaneti, şerefimiz, Gazimizin onuru onurumuzdur.” dedi.

Rektör Kızılay ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Şehitler ve Gaziler aslında unutulunca ölüller. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz sayesinde bu topraklarda rahat nefes alıyoruz. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Görüşme sonrası Başkan Gözükara, Rektör Kızılay’a günün anlam ve önemine el işlemeli Türk Bayrağı hediye etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi İl Başkanı Mustafa Gözükara ve beraberindekiler daha sonra İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur’u ziyaret etti.

Başkan Gözükara “İnönü Üniversitesi Tıp Merkezinde bulunan şehit Gazi ailelerine hizmet veren Şehit Gazi birimize yapmış oldukları VIP hizmetlerinden dolayı ve engeli ağır olan Gazilerimiz için engelli parkın daha faal çalışması için gerekli talimatı verip Şehit babalarımızla ve gazilerimizle tek tek ilgilenen Sayın Hocama şahsım ve temsil ettiğim onurla başkanlığını yaptığım derneğimiz ve üyelerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Başhekim Ali Beytur ise “Şehitlerimiz, Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz başımızı tacıdır. Onlara şükranlarımızı sunuyoruz. Onların bizler için yaptıklarının yanında bizim yaptıklarımız hiçbir şey ” dedi.

Sıcak samimi sohbetin ardından günün anısına başkan Gözükara, Prof. Dr. Ali Beytur’a Şehit ve Gazilerimiz adına plaket takdim etti.

Mustafa GÖZÜKARA

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve

 Yetimleri Derneği Malatya Şube

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN