Başkan Dağ'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.

PAYLAŞ
Başkan Dağ'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı. Başkan Dağ Mesajı Şöyle:

Başkan Dağ,  29 Ekim1923 tarihinde yani bundan 98 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli Cumhuriyettir.” ifadeleriyle ilan edilmiştir. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden sonra büyük fedakârlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak tam bağımsız bir şekilde Büyük Bir Millet ve Cevlet olmanın gururunu yaşıyoruz.

 Büyük bir medeniyetin ve şanlı bir mazinin mirasçısı olan devletimiz, kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş ve özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği kalkınma hamlelerine imza atmış, dev projeleri hayata geçirmiş, devletimiz ve milletimiz tek vücut olarak dünyanın en güçlü ekonomilerinden, ordularından birine sahip olan ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda edenleri hiçbir zaman unutmayacak, her zaman şükran ve minnetle yad edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız. Bu vesileyle ülkemiz sınırları içinde ve dışında ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyanın huzuru, güveni ve istikrarı için hain terör örgütleriyle kahramanca mücadele eden güvelik güçlerimiz ve ordumuza üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Bu duygu ve düşüncelerle; Bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor ve Cumhuriyet Bayramımızı Kutluyorum Dedi.

Zeki DAĞ
Anadolu Basın Birliği
 Malatya Şube Başkanı
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN