Başkan Ayşe Alpaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Başkan Ayşe Alpaslan,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Dağ, Mesajından Şöyle dedi.  “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan karar ile 3 Aralık gününün, 'Dünya Engelliler Günü' olarak kabul edilmesi, vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yaşanılabilir bir hale getirilmesi, çağdaş toplum düşüncesinin bir parçasıdır. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur. İnsan, iradeyle hayatın bütün engellerini kaldırıp herkes için daha güzel, yaşanabilir bir dünya meydana getirebilir.

Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler gününü nedeni yapılacak tüm çalışmalarını destekliyoruz ve destek olmalıyız.  Engelli kardeşlerimize hep birlikte destek olmalıyız ve birlik içinde olmalıyız. Başkan Alpaslan, Unutma ki bir gün sende engelli olabilirsin. Bu vesilesiyle engelli kardeşlerimizin gününü kutluyorum, aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN