Başkan Alpaslan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Vatandeverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 29 EKİM cumhuriyet bayramının 98. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Başkan Alpaslan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
Vatandeverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 29 EKİM cumhuriyet bayramının 98. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Başkan Alpaslan mesajına şöyle devam etti. 29 EKİM 1923 tarihinde yani bundan 98 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli cumhuriyettir.” ifadeleriyle ilan edilmiştir. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden sonra büyük fedakârlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak tam bağımsız bir şekilde büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.

 Büyük bir medeniyetin ve şanlı bir mazinin mirasçısı olan devletimiz, kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş ve özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği kalkınma hamlelerine imza atmış, dev projeleri hayata geçirmiş, devletimiz ve milletimiz tek vücut olarak dünyanın en güçlü ekonomilerinden ve ordularından birine sahip olan ülkeler arasına girmeyi başarmıştır.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda edenleri hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman şükran ve minnetle yad edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız.

Bu vesileyle ülkemiz sınırları içinde ve dışında ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyanın huzuru, güveni ve istikrarı için hain terör örgütleriyle kahramanca mücadele eden güvelik güçlerimiz ve ordumuza üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Başkan Alpaslan bu duygu ve düşüncelerle; Bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor ve Cumhuriyet bayramımızı kutluyorum dedi.

Ayşe ALPASLAN
Vatanseverler Gençlik Eğitim ve 
Kültür Derneği Genel Başkanı

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN