Başkan Alpaslan'dan Mehmet Akif ERSOY'un 85. Yıl Dönümü Mesajı

Bugün 27 Aralık. Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'mızı yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 85. yıl dönümü.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Bugün 27 Aralık. Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'mızı yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 85. yıl dönümü. Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan Milli Şairimiz Mehmet Akİf Ersoy'un ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un 85. Ölüm Yıl Dönümü

Bugün 27 Aralık. Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'mızı yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 85. yıl dönümü. Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan Milli Şairimiz Mehmet Akİf Ersoy'un ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 27 Aralık 2019 16:44 3447Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un 85. Ölüm Yıl Dönümü

      Alpaslan mesajında, Vatan ve Millet Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Türk Milleti'nin tarihinde çok önemli bir kişi olduğunu belirterek, Milli Şairimizi 85. ölüm yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle andığımızı ifade etti. Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan 'ın mesajı şöyle:

     "Vatan Şairi" ve "Millî Şair" sanlarıyla anılan, millî marşımızı yazdığı dönemde sırtında giyecek paltosu olmayan ve ona karşın TBMM'nin verdiği ödülü almayan, İstiklâl Marşı'nı büyük Türk ulusuna ve kahraman Türk ordusuna armağan eden ve "Milletin malıdır." diyerek Safahat'ına almayan, "Allah, bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın!" diye en anlamlı duayı eden ve öldüğü dönemde cenazesini İstanbul Üniversitesinden öğrencileri kaldıran Mehmet Âkif Ersoy'a 85. ölüm yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle...

 "Ağlarım, ağlatamam; Hissederim, söyleyemem; Dili yok kalbimin, Ondan ne kadar bîzârım."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN