AKÇADAĞDER Basınla Kahvaltıda Buluştu

Kısa adı AKÇADAĞDER olan Akçadağ Dayanışma Derneği Yerel Basınla Kahvaltıda buluştu.

PAYLAŞ
AKÇADAĞDER Basınla Kahvaltıda Buluştu
Kısa adı AKÇADAĞDER olan Akçadağ Dayanışma Derneği Yerel Basınla Kahvaltıda buluştu.
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Yoğun katılımın olduğu Basın toplantısında 2019 Yılı içerisinde kuruluşu gerçekleştirilen ve yaklaşık 8 aydır yeni yönetimle birlikte çalışmalarda büyük ivme yakalayan AKÇADAĞDER, yazılı ve görsel medya temsilcilerini misafir ederek dernek binasında bir araya geldi.

 Basın Mensuplarına teşekkür ederek her daim yanlarında olduklarını belirten Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar, Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Çağdaş Gazeteciler Dernek Başkanı İbrahim Göçmen, Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt, AKÇADAĞDER Başkan Vekili iş insanı Erdal Üstün, Yönetim Kurulu Üyesi Übeyit Öksüz, İş Kadını Seda Bayındır ve çok sayıda basın mensubu ve misafirler katıldılar.

Başkan Maskar, Kapımız herkese açıktır ve açık olacaktır. Maskar,  8 aylık süreç içerisindeki çalışmalar hakkında bilgiler vererek projelerinden anlatı ve birlik ve beraberlik mesajlarını verdi.

Başkan Maskar Tabela Derneği hiçbir zaman olmadıklarını, Kurumsal bir kimliğe geldiklerini belirttiği açıklamasında“ Basınımızı her zaman önemsiyoruz. Basınımız toplumun eli, kolu, ayağıdır, gözüdür. Akçadağ Dayanışma Derneği yaklaşık 2,5 yıldır kuruldu, bizde 8 aydır görevi devraldık. Şimdiye kadar yaklaşık 60 aktivite gerçekleştirdik. Malatya’mızda bir çok dernek var ancak bizim kâğıt üzerinde dernek olma amacımız yoktur, önemli olan farkındalık yaratmak bu farkındalığı da yarattığımıza inanıyoruz. Sahadayız, toplumun içerisindeyiz.  Toplumumuzun sorunlarını, sıkıntılarını ilgili makamlara ileterek çözmeye çalışıyoruz. Bunun yanında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Akçadağlı hemşerilerimizin sıkıntılarını, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken Akçadağ ilçemizi Mikro değil Makro anlamda çalışmalarımızı yapıyoruz.

Yöneticilerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçelerde kaymakamlarımızla, muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Burada en büyük desteği basından alıyoruz. Yaptığınız bir eylemi eğer ki görsel olarak bir yazıya, bir kâğıda, bir dökümana dökemezseniz herhangi bir anlam ifade etmiyor. Onun için basın bu noktada çok önemli. Biz bir haber veya etkinlik yaptığımız zaman basınımız bunu haberleştiriyor.  Önümüzdeki süreçlerde inşallah saha çalışmalarına başlayacağız genel anlamda mikro anlamda Akçadağ değil de amacımız makro anlamda Akçadağ ve Akçadağlı hemşerilerimize bunun yanında sadece Akçadağlılara değil Malatya’daki insanlarımıza da dokunmak bu gaye ile hareket ediyoruz.  Toplumumuzdaki insanları kutuplaştırmadan her siyasi görüşe mensup arkadaşlarımızı derneğimize aldık.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN