Ağbaba 'Hastaneyi Yıkarken'de Yaparken'de Övünüyorlar

Öznur Çalık 2013'te Milletvekili Değil Miydi? Ak Parti Hastaneyi Kapatırken Neredeydi?

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Ağbaba, “AKP Milletvekilleri Malatyalıları ‘balık hafızalı’ sanıyor. Hastaneyi yıkarken de, yaparken de övünüyorlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP Milletvekillerinin halkı ‘balık hafızalı’ gördüğünü belirterek, “Battalgazi’de bulunan Devlet Hastanesi’ni ‘yıkmayın’ diye eylem yapan halka şimdi çıkmış ‘hastaneye karşı çıktılar ama biz yaptık’ diyorlar. Allah akıl fikir versin. İnsanların aklıyla alay ediyorlar. Halk eski hastane önünde basın açıklamaları, eylemler yapmasaydı, sokağa çıkmasaydı şimdi o bölgede TOKİ’nin binaları yükseliyordu gün halkın karşısına çıkamayanlar bugün yalandan bahsediyor. Ne garip ve acı” dedi.

ZEYTİNYAĞI GİBİ ÜSTE ÇIKIYORLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Öznur Çalık 2013’te milletvekili değil miydi? 2013’te insanlar eylemler, basın açıklamaları yapıp devlet hastanesinin kapatılmasına, yıkılmasına karşı çıktıklarında ne yapıyordu? Yıkıma destek vermedi mi? Şimdi o kişi gitmiş bambaşka biri gelmiş. Hastane yıkılırken de övünüyor, yapılırken de. 300 bin nüfuslu ilçedeki tek devlet hastanesini yıktılar, hastalara ‘şehrin bir ucundan diğer ucundaki hastaneye gidin’ dediler. Tüm bunları kendileri yapmamış gibi, şimdi başkalarını suçlayıp zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar. Malatyalıların TOKİ’ye hem devlet hastanesini hem de SSK Hastanesini verip yerine 1 hastane yaptırma becerisini gösterenlerden alacakları akıl yok ” ifadelerini kullandı.

8 YILDIR İNSANLARI MAĞDUR EDEN AKP ZİHNİYETİ

2013-2014 yıllarında eylemlere destek verdiğini, basın açıklamalarına katıldığını, konuyu defalarca meclis gündemine taşıdığını, Malatyalıların sağcısı solcusu, memuru, esnafı, çiftçisi, minibüsçüsü “Altmış beş yıl bizim öz, kendi paramızla kurulan, dedelerimizin, analarımızın, babalarımızın derdine derman olan Devlet Hastanesini kapatmayın, sağlığımızla oynamayın.” Çığlıklarını dile getirdiğini, Fırat, Yıldıztepe, Çöşnük ve Mehmet Buyruk Caddesi’nde yaşayan mahalle sakinlerinin, Kale, Doğanyol, Pütürge, Battalgazi’de yaşayan insanların “Bize kıymayın. Devlet Hastanesine bazen yürüyerek, bazen bir dolmuşla geliyoruz. Eğer burası kapatılırsa diğer hastaneye gidecek durumumuz yok.” Şeklindeki taleplerini aktardığını belirten Ağbaba, “Battalgazi’mizde bir devlet hastanesinin olmasını gerekiyordu” diyen Öznur Çalık’ın 8 yıldır insanları mağdur eden AKP zihniyetinin Malatya’daki temsilcilerinden biri olduğunu hatırlatmak gerekir ”dedi.

2013’TE KAPATILDI 2019’DA TEMEL ATILDI 6 YIL NEYİ BEKLEDİNİZ?

Malatya eski devlet hastanesinin 2013 yılında kapatıldığını hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Yapımı devam eden hastanenin temeli 2019 yılında atıldı. 3 yıl hastanenin sadece proje ihalesi gerçekleştirilip bekletildi. Malatyalıların sağlığını düşünmüş olsaydınız 3 yıl proje için hastaneyi bekletmezdiniz. Hastane kapatıldıktan 6 yıl sonra temel atmazdınız ”dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN