Ağbaba'dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, '23 Nisan bu topraklarda esaretin asla kabul edilmeyeceğinin bütün dünyaya gösterildiği tarihtir' dedi.

PAYLAŞ

Ağbaba, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada 23 Nisan'ın milletin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gün olduğunu belirtti. 23 Nisan’ın, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın sonunda çağdaş Türkiye’nin kuruluşunun en önemli günü olduğunu kaydeden Veli Ağbaba, “23 Nisan 1920 tarihi, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.23 Nisan, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm Dünya’ya ilan tarihidir.”ifadelerini kullandı.

Demokrasinin teminatı ve halk egemenliğinin yegane şekli olan Cumhuriyetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi eliyle yürütülmesinin 101. yıl dönümü olan 23 Nisan'ın aynı zamanda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bütün çocuklara armağan edilen bir bayram olarak kutlandığını belirten Ağbaba; “Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesine çıkarılabilmesi için en gerçekçi yol cumhuriyetin korunup, kollanmasıdır.Aynı zamanda,en değerli varlıklarımız çocuklarımıza aydınlık yarınlar bırakmak hepimizin görevi olmalıdır. Çocuklara bırakılacak en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye olmalıdır. Onların açlığın, sefaletin, savaşın, şiddetin olmadığı bir dünyada yaşamalarını sağlamak, onlara verilecek en büyük hediyedir'' ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba açıklamasının sonunda; “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran tüm kahramanlarımızı, bu vatanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN