15 Temmuz Ocağından Öğretmenler Gününde Anlamlı Etkinlik

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler gününde anlamlı bir etkinliğe imza attı.

PAYLAŞ

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak şu ifadelere yer verdi.

 “Öğretmenlik bir ülkenin geleceğine dokunan, yaşanacak olan günlerin temelini oluşturan kutsal bir meslektir. Bir ulusu kalplerine, vicdanlarına, görüşlerine, fikirlerine, bilgilerine göre yönlendirebilir, o ulusun evlatlarının geleceklerindeki ışıkları, yol göstericileri olabilirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet sayesinde vatanımızın bir karış toprağında doğan, orada okuyan, çalışan kardeşlerimiz bugün öğretmen olup yurdumuzun herhangi bir yerinde yine vatana ve millete yeni nesiller kazandırabiliyor, ülkemizin geleceğine yön verebiliyorlar. İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve fikirlerinin ışığında daha çağdaş ve uygar medeniyetler seviyesine çıkmamız en çok da siz öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır.

Eğitim ailede başlayıp, okulda devam ederken çocuklarımızın bu geçiş sürecine katkı koyan, onları geliştiren ve büyüten öğretmenlerimize her daim güveniyor, geleceğimizin daha aydınlık huzur dolu olmasındaki çabalarına inanıyor, bu vesile ile de başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere başta Ahirete göç etmiş Öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanlığı olarak, Ahirete göç eden öğretmenlerimizi Şehir mezarlığında ziyaret ederek Fatiha ve Kur’an_ı kerim okudular. Şehir Mezarlığındaki programa, Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Mezarlığı Müdürü Osman Gönültaş ’da katıldı.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanlığı daha sonra, vefa örneği göstererek, emekli öğretmenleri ziyaret ederek gönüllerini aldı. 1945 yılında Elazığ Öğretmen Okulundan emekli olan Nurhan Çamçıgil’i ziyaret etti. 1947 yılında Kemaliye, Sivas Öğretmen Okulu, 1965 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden emekli olan Mehmet Rıfat Çamcıgil ziyaret edilerek hayır duaları alındı.

15 Temmuz Milli irade ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Alpaslan ve yönetim Kurulu üyelerinin, öğretmenler günü programı sebebiyle takdir toplarken, Başkan Alpaslan ise, programlarının devam edeceği ve Öğretmenleri sadece bir güne münhasır olarak değil, her zaman anacaklarını ve akabinde tüm güçleri ile öğretmenlerimizin yanlarında olduklarını dile getirdi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN