32 Bin Sağlık Personel Alınacak


İnsanlarımız için sağlık çok önemlidir. Ülke olarak şu günlerde zor bir süreç içerisindeyiz. Allah’ın izniyle bu zor günleri de geride bırakacağız. Koronavirüs riski baya dünyanın şeklini değiştirdi. Sanırım dünyada baya sıkıntıların büyük olduğunu görüyoruz. Kıymetli okuyucularımız, Koronavirüs’ün risklerinin yüksek olması nedeniyle mümkün olduğu kadar evlerden çıkmamalıyız.

Sağlık bakanlığı tarafından yeni personel alımı bence geç kalınmış bir karar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 32 bin personel alınacağı duyurusunun ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,"14 bin sağlık personelinin alımını İşkur üzerinden tamamen dijital ortamda yapılacağını duyurması ve alınacak sağlık personellerinin hangi şartlar aranıyor.

Koronavirüs riski dünyada etkili olduğu kadar ne yazık ki bizim Ülkemizde de kendini göstermiştir. Gün geçtikçe vaka haberleri yükselmeye başladı. Bu vakaları bizleri derinden üzmektedir. Devlet yetkilileri gereken önlemlerini alınmasına rağmen hala Koronavirüs, riskleri devam ediyor. Allah bu güzel Ülkemize zeval vermesin inşallah…

Koronavirüs riski zaman geçtikçe her yere ve yerlere sıçramaya başlıyor. Bizler vatandaşlar olarak hemen önlem almalıyız. Bu önlemler nasıl olacaktır. Koronavirüs riskinden kurtulmamız için evlerimizden çıkmamalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıkları açıklamalarına dikkat edelim ve dışarı çıkmayalım diye hemen hemen her gün açıklamalarda bulunmaktadır. Bizlerde Ülke olarak bu uyarılara kulak verelim.

Yine evde kal açıklamalarda bulunan sağlık bakanımız ve diğer bakanlarımız ve yine sağlık üzerine başarılı çalışmalar yapan doktorlarımızın açıklamalarını dikkate almalıyız. En az 3 ve ya 4 hafta kendimize dikkat edelim. Bakınız Avrupa’nın durumu ortada, O zaman geliniz hep birlikte birlik içinde olalım ve mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamalıyız. Geliniz hep birlikte evde kalalım.

             Sağlık Bakanlığına alınacak personellerle ilgili müracaatlar nasıl yapılacağı kısaca şöyledir:

              Kamu işçisi alımında başvuruların elektronik ortamda gerçekleşeceğinin altını çizen Bakan Selçuk, “Vatandaşlarımız İşkur birimlerine gelmeden başvurularını E-Devlet ya da esube.iskur.gov.tr üzerinden yapabileceklerini açıkladı. Ayrıca ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezimizi arayarak da başvurularını gerçekleştirebilecekler. Yapılacak başvurular ise 26-30 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye’m Şimdi Birlik Zamanıdır Evde çıkmayınız…

Türkiye’m Evde misiniz?

Türkiye’m Evde Kalalım…

Türkiye’m Biraz Sabredelim…

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Oca

Nasıl Yaşarsan Yaşa !..

25Haz
03Haz
26Mar
31Mar