Vali Baruş'dan Gaziler Günü Kutlama Mesajları

PAYLAŞ

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk'e Sakarya Meydan Muharebesinde göstermiş olduğu üstün kahramanlık münasebetiyle TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik rütbesiyle birlikte Gazilik unvanı tevcih edilişinin 99’uncu yıldönümü olup aynı zamanda şan ve şeref abidesi Gazilerimize şükranlarımızı, minnetlerimizi sunduğumuz Gaziler Günü'dür.

Kahraman Gazilerimiz, Aziz Şehitlerimiz ve onların kutlu emaneti Şehit Ailelerimize karşı milletçe ne çok şey borçlu olduğumuzu düşünmemize vesile olan müstesna bir gündür 19 Eylül... Vatan ve Millet uğruna göğsünü siper ederken feda ettiği bazı uzuvlarından mahrum yaşamasına rağmen onları mukaddes bir yolda yitirmiş olmanın gururunu taşıyan Muhterem Gazilerimizin onur günü olan 19 Eylül Gaziler Günü Kahraman Gazilerimize Kutlu olsun!..

Gazilik; mukaddes değerler uğrunda, şehit olma arzusuyla en değerli varlığı olan canını ortaya koyarak mücadele ederken yaralanan kahramanlara verilen ve Milletimizin tarihi boyunca yaşattığı gaza ruhunun ifadesi olan bir unvandır.

Gazilik mertebesi hayatta olan bir insanın taşıyabileceği en yüce makamdır. Bu şerefli unvanı taşıyan gazilerimiz ve canlarını ülkemizin istiklali için feda eden aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu güzel vatana ve mukaddes değerlerimize sahip çıkmak, istiklalimizi ve değerlerimizi kıyamete kadar baki kılmak bu Şanlı Milletin birer ferdi ve gazilerimizin evlatları olarak hepimizin kaçınılmaz görevidir. 

Gaza Ruhu, Aziz Milletimizin tarih boyunca mukaddes değerlerini koruma ve yüceltme uğrunda verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde manevi kuvvetinin vazgeçilmez unsuru olmuştur. Bu ruh tarih boyunca olduğu gibi bugün de Milletimizin şuurunda tüm canlılığıyla yaşamaya devam etmektedir.

Ülkemizi parçalamak ve insanlarımızı birbirine düşman etmeye çalışan terör örgütlerine karşı Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, Suriye’de, Irak’ta ve yurdumuzun diğer köşelerinde Mehmetçiğimizin, Jandarmamızın, Polisimizin göğsünü mermilere siper ederek verdiği kahramanca mücadele, Milletimizin her ferdiyle 15 Temmuz 2016’da iradesine kast eden hainlere karşı verdiği eşsiz cevap bu anlayışın benliğimizde yer ettiğinin en açık göstergesidir.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve milletimizin bütünlüğü uğrunda mücadele ederken hayatlarını ortaya koyan şanlı gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Hayatta olan kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum.   

                                                                                                                   Aydın BARUŞ

                                                                                                                   Malatya Valisi

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN