Şehit Annesinin Feryadı Yürekleri Dağladı

1992 yılında hain terör örgütü tarafından kaçırılarak şehit edilen Doğan Yaman'ın annesinin feryadı yürekleri dağladı.

PAYLAŞ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Malatya Şubesi Başkanı Gazi Mustafa Gözükara ile Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu tarafından ziyaret edilen şehidimizin ailesinin gözyaşının 29 yıldır dinmediği gözlerden kaçmadı. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette gözyaşı dinmeyen şehidimizin annesinin feryadı kalplere ok gibi saplandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2005 yılında hakkında gaiplik kararı çıkartılan Şehidimiz Doğan Yaman’ın ailesinin yanında olduğunu dile getiren Başkanımız Gözükara ve komutanımız Boyacıoğlu şehidimizin hikayesini anne ve babasının ağzından dinledi.

Yıllardır ağlamaktan göz sağlığı problemleri yaşayan şehit annesinin ‘Oğlumun Bir Mezarı Dahi Yok. En çok da bu bizleri kahrediyor. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik tüm saldırıların son bulmasını istiyorum. Artık anaların yüreği yanmasın. Şehitler Ölmez, Vatan bölünmez. Bizim yüreğimiz yandı başka anaların yanmasın” dedi.

Sohbet esnasında göz yaşlarına hakim olamayan şehit annesi ve babası ziyaretlerinden dolayı Başkan Gözükara ve Yüzbaşı Boyacıogluna da teşekkür ettiler.

Mustafa GÖZÜKARA

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve

 Yetimler Derneği Malatya Şubesi Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN