Samanlı'dan Adım Adım 2023 İl İl Anadolu Programı Açıklaması

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve yönetim kurulu MHP Genel Merkez’den gelen; MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, MHP Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu ve MYK Üyelerinden oluşan heyeti ağırladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve ekibinin “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” programları kapsamında yaptıkları ziyaret hakkında açıklama yapan Başkan Mesut Samanlı, “Genel Başkan Yardımcımız Yaşar Yıldırım ve heyetinin ‘Adım Adım 2023; İl İl Anadolu’ programı ziyaretleri kapsamında yaptıkları ziyaretten büyük kıvanç duyduk. MHP Malatya Milletvekilimiz ve MYK Üyemiz Mehmet Fendoğlu, MYK Üyelerimiz Eyüp Gönültaş, Ömer Ekici ve Alper Erdem, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanımız Turgay Şengönül’ün de eşlik ettiği programımıza vatandaşımızın canı gönülden katılım sağlaması, MHP Malatya İl Teşkilatı için ayrıca gurur timsali olmuştur.
 ” dedi. Başkan Mesut Samanlı’nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU 

“ Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı Teşkilatı olarak Genel Başkan Yardımcımız Yaşar Yıldırım ve heyetinin ‘Adım Adım 2023; İl İl Anadolu’ programı ziyaretleri kapsamında yaptıkları ziyaretten büyük kıvanç duyduk. MHP Malatya Milletvekilimiz ve MYK Üyemiz Mehmet Fendoğlu, MYK Üyelerimiz Eyüp Gönültaş, Ömer Ekici ve Alper Erdem, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanımız Turgay Şengönül’ün de eşlik ettiği programımıza vatandaşımızın canı gönülden katılım sağlaması, MHP Malatya İl Teşkilatı için ayrıca gurur timsali olmuştur.

Cuma günü Darende’de başlayan ziyaretlerimizin ilk durağı Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi oldu. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Darende Kaymakamımızı makamında ziyaret ettik ve misafirperver tutumları ile ağırlandık. Sonrasında ise tüm teşkilat üyelerimizle birlikte Darende Belediye Başkanımızı ziyarette bulunduk.

KAHVALTIDA BASIN MENSUPLARIMIZ İLE BİR ARAYA GELDİK

Cumartesi gününe de Malatya’daki gazeteciler ve televizyoncularımız ile başladık. Malatya’nın basın mensupları ile kahvaltı edip istişarelerde bulunduk. Görüşü ve düşüncesi ne olursa olsun, bizleri destekleyen ve izlenimleri ile bizleri onurlandıran kıymetli basın mensuplarına katılımlarından ötürü teşekkürlerimizi iletip; Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda İş Dünyası toplantısına katılım sağladık. Buradaki toplantımızda da Oda sakinlerimizle uzun uzun istişareler yaptık ve sorularını yanıtladık. Daha sonrasında yönümüzü Ticaret Borsası’na bağlı kuruluşlarla toplantı yapmak üzere Borsa Salonu’na çevirdik. Hemşehrilerimizin MHP Heyetine yoğun ilgisi burada da devam etti.

TEKBİRLERLE PARTİ BİNAMIZA GİRİŞ YAPTIK

Yaptığımız bu ziyaretlerin akabinde, MHP Heyeti olarak Üyelik Stantlarımızı ziyaret ettik. Meydan coşkulu bir kalabalıkla kuşatılmıştı. Genç-yaşlı demeden hemşehrilerimizin burada bizleri karşılaması ve bizlere eşlik etmesi sebebiyle müteşekkiriz. Tabiri caizse ‘İğne atsan yere düşmez’ diyebileceğimiz bir kalabalığın, oldukça yoğun bir ilgisine mazhar olduk ve bu durum tüm güne sirayet etti. Kalabalığın eşliğinde parti binamıza geldik. Ülkücü Gençlerimizin tüm Türkiye’de ses getiren yeminine müdahil olduk. Genç Bozkurtlarımızın tekbirleriyle parti binamıza geçiş yaptık. Buradan Kışla Caddesi üzerindeki esnafımızı ziyarete geçtik. Esnafımız güler yüzü ve hoş sohbeti ile bizleri karşılaması tüm yorgunluğumuzu aldı. Gönülleri kazanmak ve bunu hemşehrilerimizin bizlere karşı takındığı tavır ve üsluptan anlamak, bizler için büyük bir kıvanç sebebidir.

1500 KİŞİLİK BİR ORGANİZASYONDA BİR ARAYA GELDİK

Günümüzü MHP İl Teşkilatı olarak ev sahipliğini yaptığımız akşam yemeği ile taçlandırdık. Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları, Esnaf Odaları, Ziraat Odaları, Üretici Birlikleri, Kamusen’e Bağlı Sendikalar, İnönü Üniversitesi Akademisyenleri ve Muhtarlarımızın iştirak ettiği yaklaşık 1500 kişilik bir organizasyonda bir araya geldik.  Kur’an-ı Kerim’in okunduğu, duaların edildiği bu programı; MHP Heyeti olarak gerek ülke gündemi gerekse Türkiye’yi ilgilendiren diğer meseleler hakkında konuşmalarımızla sürdürdük. İlginin ve katılımın oldukça yoğun olduğu programımızın nihayete ermesiyle birlikte Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yaşar Yıldırım’ı Elazığ’a yolcu ettik. 

KULUNCAK BELEDİYESİ’NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDIK

Pazartesi sabahı ilk işimiz; Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekilimiz, MYK Üyelerimiz, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanımız ve İlçe Başkanlarımız ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ı ziyaret etmek oldu. Ziyaretimizin akabinde Hekimhan İlçemize geçiş yaptık ve halkımızın oldukça yoğun ilgisi ile karşılandık. ilçemizdeki Teşkilat üyelerimiz ve hemşehrilerimiz ile hasbihal ettikten sonra Kuluncak İlçemize geçiş yaptık. İlçe girişinde kurban kesip bizleri coşku ile karşılayan ilçe sakinlerimizin eşliğinde, Kuluncak Belediyemizin düzenlemiş olduğu toplu açılış ve temel atma törenine katılım sağladık. Temel atma töreninin ardından MHP Kuluncak İlçe Binamızın açılışını yaptık. Dava arkadaşlarımızla görüşmeler yapıp ilçe kaymakamımızı ziyarette bulunduk. Kaymakamlık çıkışı yönümüzü belediyeye çevirdik ve Kuluncak Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Ziyaret sonrası esnaflarımızı ziyareti ve onlarla sohbeti ihmal etmeyerek vatandaşımızla yeniden buluştuk.

Programımızın son durağı Darende ilçemiz oldu ve köy ziyaretleri yaparak ilçemize giriş yaptık. Genel Başkan Yardımcımızın buradaki son durağı Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi oldu. MHP Heyeti olarak vakıf başkamızın misafiri olduk ve ziyaretimizin ardından Sayın Yaşar Yıldırım’ı ve heyetini yolcu ettik.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN