Sağlık Çalışanlara Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

29.04.2021 Perşembe günü Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınları tarafından, doktor ve sağlık görevlilerine yapılan saldırıyı öğrenmenin üzüntüsü ve endişesi içerisindeyiz.

PAYLAŞ

Zor günlerden geçtiğimiz Covid-19 ile mücadele sürecinde bizlerden hiçbir fedakârlığı esirgemeyen kıymetli doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddeti en ağır şekilde "Kınıyoruz". Son dönemlerde, sağlık çalışanlarımıza yönelik bu denli şiddetler o kadar artmıştır ki, artık ülkemizin kanayan yarası olmuştur. Sağduyulu bir süreç yürütülmesi adına gerekenlerin yapılmasını, gerek sağlık bakanlığından, gerekse üniversitelerden talep ediyoruz.

Parti programımızda; "Sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması ve saygınlıklarının korunması özel önceliğimiz olacaktır. Her türlü yazılı, görsel ve işitsel mecralarda sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik bütüncül bir iletişim dili geliştirecek ve bu konudaki yaptırımları daha da arttıracağız." hassasiyeti ile belirtmiş olduğumuz bu konu, ülkemizin kanayan yarası olmaktan çıkarılmalı, doktorlarımız bu denli travmalara maruz bırakılmamalıdır.

Saldırıya uğrayan; Kıymetli doktorumuz Doç. Dr. Özgür Katrancıoğlu ve yoğun bakımda görevli sağlık çalışanlarımız Aykut Özcan, Fatmanur Alkan, Mehtap Ermiş, Fatma Ertürk, Ezgi Üstündağ, Veli Akgeyik ile güvenlik görevlisi personeli Adnan Taşdemir, Mustafa Aslan, Pınar Şengönül’e geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, kendilerinin ve tüm sağlık çalışanlarının, her daim yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Bülten

Deva Partisi Malatya Sağlık Politikaları Başkanlığı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN