MASKİ, Şükür Kurbanı Kesti

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı nedeniyle 'Şükür Kurbanı' kurbanı kesildi.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı nedeniyle ‘Şükür Kurbanı’ kurbanı kesildi. Hizmet binası önünde dualar eşliğinde gerçekleştirilen kurban kesimine, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve personeller katıldı.

MERT: KAR, BOLLUK DEMEK, BEREKET DEMEK

Kurban kesiminin ardından konuşan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, 24 saat içinde bol ve bereketli bir kar yağışının olduğunu belirterek, “Son yılların en büyük kar yağışını aldık. Meteoroloji verilerine göre önümüzdeki günlerde de ilimiz için kar yağışı gözüküyor. Yağışların bolluğu su bolluğu demek. Gelecekte su sıkıntısı yaşamayacağımız anlamına geliyor. Barajlarımız doluyor, göletlerimiz doluyor, yeraltı kaynaklarımız besleniyor. İnşallah bu yıl hasat mevsiminde çiftçilerimizin yüzü gülecek. Kar, bolluk demek, bereket demek. Bu yıl bereketli bir yol olacak İnşallah. Bizlerde MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ‘Şükür Kurbanı’ kestik. Allah kabul etsin” dedi.   

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN