Malatya'dan Asayiş Haberleri

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı olan Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır.

PAYLAŞ

İnönü Mahallesinde bir şahsın yapılan GBT sorgusunda Malatya 2.Aslliye Ceza mahkemesince Yaralama suçundan Arandığı anlaşılmış ilgili birime teslim edilmiştir.

15.11.2020 günü hilti ve vidalama makinasının çalınması olayı ile ilgili; yapılan çalışmada olayın şüphelisi Suriye uyruklu A.H. isimli şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmış, ayrıca çalınan malzemeler temin edilerek müştekisine teslim edilmiştir.

Çavuşoğlu Mahallesinde iki şahsın üzerinde 0.22 gr Metanfetamin ve 11.94 gr esrar maddesi alınmış,

İskender Mahallesi'nde uygulama yapan görevlerimizden kaçan bir araç kovalamaca sonucu Taştepe Caddesi üzerinde yakalanmış, araç sürücüsü M. D. isimli şahsa, 48/9Alkol kontrolü tespiti için cihaza üflemeyi kabul etmediğinden, sürücü belgesi yanında bulundurmamaktan, 44/1-A Dur ikazına uymayarak kaçmaktan toplamda 3.782 TL Trafik cezası uygulanmıştır.

15.11.2020 günü Salköprü Mahallesi Buhara Caddesi otobüs durağı önünde Müşteki İrfan HÜSEYİNOĞLU husumetli olduğu eski damadı şüpheli İ.E. tarafından her iki bacağından yakın mesafeden tüfekle vurulur, şüpheli kaçmaya çalışırken emniyet kavşağında suç aleti tüfek ile birlikte yakalanmış olup, müşteki 16.11.2020 günü 00:15 sıralarında EX olur. Tahkikat devam etmektedir.

Ayrıca Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince:

15.11.2020 günü uygulama noktasında durdurulan İ.P. isimli şahsın sevk ve idaresindeki araçta arama yapılmış; 1 ruhsatsız tabanca ve 3 fişek ile 1 kesici alet bulunmuş ve bahse konu suç unsurlarına el konulmuştur.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN