Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde İntihar Eylemi!

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde akıl almaz işler yapılmaya devam ediyor.

PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde akıl almaz işler devam ediyor. Koltuğa oturduğundan bu yana sürekli eleştirilerin muhatabı olan Malatya Büyükşehir Selahattin Gürkan, bu defa kendi başkanlığını yürüttüğü belediye binasında protesto edildi.

 

Büyükşehir Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı personeli olan C.V. isimli işçi gerek çalışma koşulları gerekse de ücretinin iyileştirilmediği gerekçesiyle belediye binasında bulunan asma köprüye çıkarak intihar etmek istedi.

 

C.V. isimli belediye çalışanı “ Biz işçiyiz Hayvan Değiliz, Yeter bizi sömürdüğün Selahattin Başkan! Açım aç, hakkımı ver, ekmeğimi ver. Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Adaletli ol, her yere su gibi para harcarken benim hakkımı yiyorsun. Biz ölelim sen rahat et. Hakkımı istiyorum” dedi.

 

Türk Bayrağının asılı olduğu iki blok arasında 7. Katta yaşanan intihar girişiminde başkanı çağırmadan inmeyeceğini belirten C.V. bir türlü ikna edilemedi. Yaklaşık iki saat bir süre geçmesine rağmen Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın belediyeye uğramadığı görülürken, emniyet mensupları ve Ailesinin duruma müdahalesiyle işçi intihardan vazgeçirilerek polis merkezine götürüldü.

 

Vatandaş’ın zaten hizmet yoksunluğundan eleştiri bombardımanına tuttuğu Başkan Selahattin Gürkan aylardır işçileri tarafından da sürekli eleştirilmeye devam ediyor.

Kaynak: www.malatyadan.com

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN