Malatya Asayişi Hırsızlara Göz Açtırmıyor

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri olarak yapılan kamera sonrası hırsızları yakalayarak gereken mercilere teslim edilmiştir.

PAYLAŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri olarak yapılan kamera sonrası hırsızları yakalayarak gereken mercilere teslim edilmiştir. 24.09.2020 tarihinde bir ikamette meydana gelen Suriye Uyruklu şahsa ait 100.000 TL değerinde ziynet eşyası ve 20.000 TL nakit paranın çalınması olayı ile ilgili sürüye uyruklu iki kişi yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri olarak yapılan kamera ve PTS çalışmasıyla olayı gerçekleştiren Hırsızlık olayı gerçekleştirdikten sonra 2 şüpheli şahsın ilimizden ayrıldığı S.A. H.ve Ö.H. isimli (Suriye uyruklu) şahıslar olduğu ve Şanlıurfa iline gittikleri burada ziynet eşyalarını bozdurarak 5000 Amerikan Doları ve 1700 TL’nin Ö. H. tarafından alınarak Şırnak İline gittiği, S. A. H.’nin ise sahibi olduğu telefon dükkanına malzeme alarak İlimize döndüğü tespit edilmiştir.

Yapılan operasyon neticesinde olayla bağlantılı;

1. T. B. (Suriye Uyruklu)

2. S. A. H. (Suriye uyruklu)

3.Ö. H. (Suriye uyruklu) yakalanmış, Ö. H.’nin üzerinden 5.000 $ ve 1.700 TL para ele geçirilmiş, şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramada 16.700 TL, 2 adet altın ve 5.500 TL değerinde cep telefonunu aksesuarı ve malzemesi ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen (3) şüphelide mahkemece TUTUKLANARAK CEZAEVİNE TESLİM EDİLMİŞTİR. 

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN