Güvenli Okul Yolu Projesi

Okul Servis Araçları, Yayalar ve Diğer İncinebilir Yol Kullanıcılarının Korunmasına Yönelik Denetim.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Okul Servis Araçları, Yayalar ve Diğer İncinebilir Yol Kullanıcılarının Korunmasına Yönelik Denetim.

İl Geneli Jandarma Sorumluluk Bölgesi

 “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır.”

Malatya İl Jandarma Trafik Timleri tarafından;

a. Toplumsal duyarlılığın arttırılmasına yönelik, “Güvenli okul yolu projesi” kapsamında Jandarma sorumluluk alanında bulunan “okul ve yaya geçitlerindeki yatay ve dikey işaretlemelerin kontrol edilmesi, eksik olanların tamamlanması, geçitlerin tüm sürücüler tarafından fark edilmesi, geçitlerde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, geçitleri kullanmaya teşvik edilmesi ve Yayaların da Trafiğin bir parçası olarak görülmesinin gerekliliği hassasiyeti” vurgulanarak farkındalık yaratmak için, görsel uygulamalar yapılarak eğitici faaliyetler icra edilmiştir.

b.      Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerine devem edebilmesini sağlamak amacıyla, okul servis araçlarının denetimine devam edilmektedir.

c. Malatya İlinde Trafik güvenliği kapsamında yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgiler aktarılmış ve toplumsal duyarlılığı arttırmak için duyurular yapılarak uygulamalar esnasında trafikle ilgili bilgilendirici broşürler dağıtılmıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN