GBBD Başkanı Altın, ABD Kana Susamış Vampirdir

Gazeteciler Basın Birliği Derneği (GBBD) Başkanı Kerem Altın, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 olaylarına ilişkin skandal açıklamasına sert teki gösterdi.

PAYLAŞ

Gazeteciler Basın Birliği Derneği (GBBD) Başkanı Kerem Altın, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarına ilişkin skandal açıklamasına sert teki gösterdi. Aydın, ABD’nin kendi tarihine oluştururken uyguladığı soykırımla yüzleşmesini istedi.

ABD’nin beklenen skandal açıklamasına tepkiler yağmaya devam ediyor. GBBD Başkanı Altın, Türk- islam kültüründe soykırım olmadığını ifade etti. Osmanlı devleti döneminde sadıka-i teba denilen Ermenilerin, emperyalist güçlerin etkisiyle yüzlerce yıl kardeşçe yaşadıkları Müslüman Türklere ihanet ettiğini ifade eden Başkan Altın, “Ermeniler, asırlarca kardeşçe yaşadıkları Müslüman- Türklere karşı soykırıma gitti.

Ermeni çeteleri Erzurum başta olmak üzere, Van, Bingöl, Muş, Bitlis, Iğdır gibi bir çok ilde Müslüman-Türkleri vahşice katletmesi üzerine dönemin iktidarı bu tecavüzleri önlemek adına, olaylara karışan veya karışması muhtemel Ermenileri tehcire tabi tuttu. Tamamen, insani ve siyasi nedenler ile can ve mal güvenlikleri sağlanan Ermeniler, Osmanlı sınırları içerisindeki güvenli bölgelerde iskana tabi tutulmuştur. Müslüman- Türk milleti asla soy kırım gerçekleştirmemiştir.” Dedi. Altın, ABD’nin sözde soykırım iddialarının yaşanmasının öncesinde yine Erzurum, Sivas, Elazığ gibi illerde konsolosları ve misyonerleri aracılığıyla Ermenileri açıktan Müslüman- Türklere karşı kışkırttığını da dikkat çekerek, “Ermenileri kışkırtıp, katliamlara açıktan destek veren ABD insanlık suçu işlemiştir.

Anadolu’da Ermenileri, Ruslarla birlikte kışkırtan ABD, kenti ülkesinde Kızılderilileri sistemli şekilde soy kırıma tabi tutmuştur. Günümüzde ise barış demokrasi ve insan hakları adı altında başka komşumuz Irak olmak üzere bir çok ülkeyi işgal eden ABD, insan hakları ihlalleri konusunda en son konuşacak ülkedir. Çünkü kendisi, teröristtir, emperyalisttir, kana susamış vampirdir.” Diye konuştu.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN